Macy’s, Şükran Günü Geçit Töreninden İlham Alan NFT Koleksiyonunu Başlattı

Macy’s, Şükran Günü Geçit Töreninden İlham Alan NFT Koleksiyonunu Başlattı

ABD mağaza zinciri Macy’s bugün yaptığı açıklamada, ikonik Şükran Günü geçit töreni balonlarının temasına dayanan bir dizi NFT’yi piyasaya sürdüğünü ve gelirin Make a Wish Vakfı yardım kuruluşuna gittiğini duyurdu. 

Macy’s, NFT’leri iki aşamada başlatacak. İlk olarak, onlarca yıldır geçit töreni balonlarına dayanan 10 benzersiz koleksiyon için bir müzayede düzenliyor. 

Bunların açık artırması 19 Kasım Doğu saatiyle gece yarısında başladı ve 30 Kasım’a kadar devam edecek. Ardından, 25 Kasım saat 10:00 EST civarında ve Macy’s Şükran Günü Geçit Töreni sırasında insanlar hak talebinde bulunabilecekler. 9.500 ücretsiz NFT’den biri için çekiliş düzenlenecek.

Şu anda en yüksek teklifi (1.700 dolar) alan NFT, Macy’s’in bu yıl piyasaya sürdüğü ve uçma korkusuyla yüzleşmesi gereken yeni bir ren geyiği karakteri olan Tiptoe idi. 

Diğer popüler NFT’ler arasında 1950‘lerden bir uzay adamı, 1960’lardan bir ejderha ve 1990’lardan kalma bir kıpır kıpır solucan yer alıyor.

Macy’s, ERC721 tokenleri olan NFT’lerin “karbon nötr” olduğunu söylüyor. Polygon blok zinciri üzerine kurulu NFT platformu Sweet ile çalışıyor. Eserler, NFT sanatçıları REO ve Seth Brown tarafından yönetilen bir ajans olan REOMETRY tarafından tasarlandı.

İlginç bir şekilde, Macy’s, her NFT’nin akıllı sözleşmelerini yapılandırdığını, böylece daha sonra uyumlu pazaryerleri aracılığıyla satıldıklarında ek bağışlar oluşturacaklarını söylüyor.