Lyn Alden: Kripto Varlıklar Uluslararası Ödemelerde Çığır Açacak

Lyn Alden: Kripto Varlıklar Uluslararası Ödemelerde Çığır Açacak

Makro yatırım stratejisti Lyn Alden, kripto para birimlerinin önümüzdeki yıllarda uluslararası ödeme sektöründe devrim yaratacağını söylüyor.

Lyn Alden, 316.700 Twitter takipçisine gelecekte küresel ödemeler için kullanılacak kripto varlıklarından bazılarının Bitcoin (BTC) ile özel ve halka açık stablecoinleri içerdiğini söylüyor.

“Uluslararası ödemeler, önümüzdeki on yıllarda, önceki on yıllarda olduğundan çok daha farklı görünecek. Düzenlenmiş sabit paralar, denizaşırı sabit paralar, merkez bankası dijital para birimleri, BTC vb.”

Makro yatırım stratejisti, Myanmar’ın devrik lider Aung San Suu Kyi liderliğindeki paralel hükümetinin yerel kullanım için resmi para birimi olarak Tether (USDT) stablecoin’i belirlemesine dair bir rapora tepki gösteriyordu.

Lyn Alden, “Çin medyası, Myanmar hükümetinin artık Çin ile sınır ötesi ticarette yuanı kabul edeceğini, Myanmar’ın paralel/devrik hükümetinin Bloomberg’e göre Tether USD’yi kabul edeceğini bildiriyor.” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Ripple’dan Craig DeWitt, ABD Hızlı Ödemeler Konseyi’nin Başkan Yardımcısı Oldu

Tether, “bu anın önemi, finansal güvenlik sağlamak için kripto para biriminin potansiyellerinin çok ötesine geçiyor” diyerek gelişmeyi memnuniyetle karşıladı.

Yılın başında Alden, Bitcoin’in Lightning Network‘ünün ödeme endüstrisindeki öneminin hafife alındığını söyledi.

Lightning Network, Bitcoin blok zincirinin üzerinde, aksi takdirde mümkün olandan daha hızlı ve daha ucuz işlemlere olanak sağlayan ikinci katman bir teknolojidir.

“Bence insanlar, Lightning Network’ün önümüzdeki beş yıl içinde ödeme endüstrisi için potansiyel önemi konusunda uyuyorlar.

BTC taban katmanı ücretleri arttıkça Lightning Network daha önemli hale geliyor. Uygulamalar/yardımcı program kritik bir kitleye ulaşmaya başlıyor ve likidite artabilir.”