Luxor, Bitcoin Hash Rate Platformunu Güncelledi

Luxor, Bitcoin Hash Rate Platformunu Güncelledi

Bitcoin madencilik havuzu ve yazılım şirketi Luxor Technologies, veri platformunun en son sürümü Hashrate Index‘i tanıttı. Araç, kullanıcıların, hashrate başına madenci gelirini gösteren hashprice ve madencilik teçhizatlarını maliyet, verimlilik ve değer açısından karşılaştıran teçhizat fiyatı da dahil olmak üzere bir dizi ilgili ölçüm hakkında fikir vererek, kullanıcıların bitcoin madencilik endüstrisinin durumunu ölçmesine olanak tanır.

Hashrate Index, müşteriler tarafından uzun zamandır aranan bir özellik olan en yeni yinelemesinde artık bitcoin cinsinden verileri sunuyor. Bitcoin Magazine’e gönderilen bir bildiride Luxor, ilavenin madencilerin geri ödeme sürelerini bitcoin’de ekipman için ödeme yapmalarını ve BTC’yi bir hesap birimi olarak kullanmalarını kolaylaştırmayı amaçladığını söyledi. Yenilenen metriklere ek olarak Hashrate Index, yeni işlevler de sunuyor.

Açıklamaya göre, “Yeni tasarım, hash oranı, blok boyutu, zorluk ve blok ödüllerinin yüzdesi olarak ücretler gibi yeni Bitcoin ağ verileriyle birlikte gelecek”. “Hashrate Index’in hisse senedi sayfası, hash oranı, piyasa değeri, bitcoin korelasyonu, ticaret hacmi, fiyat performansı ve daha fazlası gibi halka açık bitcoin madenciliği şirketleri hakkında kapsamlı verilerle birlikte analizler sunuyor.”

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: JP Morgan, Menkul Kıymetler Yasasını İhlal Ettiği İçin Para Cezasına Çarptırıldı

Hashrate Index'in en son sürümünde yeni Bitcoin ağ verileri mevcut. Kaynak: Luxor Technologies.

Hashrate Index’in en son sürümünde yeni Bitcoin ağ verileri mevcut. Kaynak: Luxor Technologies.

Açıklamada, “Hash oranı, Bitcoin madenciliğine güç veren dijital emtiadır ve madencilik geliştikçe, hash oranının satın alınma, satılma ve finansallaştırılma biçimleri de değişti” denildi. “Yeni platformun, kullanıcılarımızın sürekli gelişen madencilik endüstrisini yönlendiren dinamikler hakkında yeni bir anlayışın kilidini açmasına yardımcı olacağını umuyoruz.”

Luxor, veriler için ek özellikler, bir API entegrasyonu ve CSV’ler eklemeyi amaçladığından gelecek yıl yeni platformda yineleyeceğini ekledi.

Haziran ayında yazılım şirketi, kurumsal bitcoin komisyoncusu NYDIG tarafından yönetilen bir A Serisi finansman turunda 5 milyon dolar topladı ve hashrate’in Kuzey Amerika‘ya geçişini hızlandırmak için iki şirket arasında bir ortaklık kurdu. Geçen ay Luxor, Bitcoin madencilik şirketi Atlas‘a 100 megawatt (MW) madencilik operasyonu için havuz hizmetleri sağlamak üzere bir anlaşma imzaladı.