Lunar Digital Assets CEO’su, Bitcoin’in oynaklığının onu altından daha iyi hale getirdiğini söylüyor

Lunar Digital Assets CEO’su, Bitcoin’in oynaklığının onu altından daha iyi hale getirdiğini söylüyor

Blockchain danışmanlık platformu Lunar Digital Assets‘in CEO’su Roc Zacharias, Bitcoin’in oynaklığının onu altından daha iyi bir varlık haline getirdiğini söyledi. 

Kitco News’e konuşan Zacharias, Bitcoin’in oynaklığının, insanların altın tarafından desteklenmeyen bir yönü olan kazançlardan kar elde ettiğini gösterdiğini vurguladı.

Zacharias’a göre, altının fiyatı neredeyse on yıldır durgun kaldı ve değerli metalden elde edilen kazançlar Bitcoin’e kıyasla çok az.

Yönetici, konuşmalarının devamında Bitcoin’in nihai değer deposu olduğunu belirtti:

“Altın, on yıl önce bugün olduğu gibi aynı fiyat ve 10 yıl içinde Bitcoin %10.000 veya %1.000.000 daha yüksek olabilir. Ben oynaklığı tercih ederim. Hâlâ erken aşamadayız.” 

Zacharias ayrıca, Bitcoin’in bir değer deposu olarak altını çoktan aştığını ve değerli metalin egemenliğinde iyileştirmeler getirdiğini belirtti. 

Zacharias’a göre, Ethereum gibi varlıkların aksine Bitcoin’in kodu değiştirilemez. Yönetici, yatırımcıların uzun vadeli kazançlar için Bitcoin’e güvenmelerini önerdi. 

Ek olarak Zacharias, yatırımcıların mevcut Bitcoin ve genel kripto algılarına kapılmamaları gerektiğini kaydetti. Yatırımcıların daha yüksek oranlar beklemesi gerektiğini ve bunun birkaç çöküşle sonuçlanması gerektiğini ifade etti.

CEO, Bitcoin ve Ethereum gibi varlıklar daha uzun süre hayatta kalırken bazı kripto para birimlerinin silineceğini de belirtti. Ayrıca, NFT’lerin etrafındaki hype’ın ortadan kalkacağına inanıyor.

Zacharias Bitcoin için varlığın bir noktada en az %60 oranında düzelebileceğini belirtti ancak oynaklığın varlığın değer durumunu etkilemediğini dile getirdi.