Lululemon Athletica’nın Üstün Performans Marjının Daha Düşük Olması Beklentisi Nedeniyle HSBC Tarafından Notu Düşürüldü

Lululemon Athletica’nın Üstün Performans Marjının Daha Düşük Olması Beklentisi Nedeniyle HSBC Tarafından Notu Düşürüldü

Lululemon Athletica (LULU), Pazartesi günü HSBC’de pay başına 500 $ sabit fiyat gayesi ile ‘Satın Al’dan ‘Tut’a düşürüldü. Analistler, şirketin üstün performansının 2024 ve 2025 yıllarında başkalarına kıyasla azalacağını öngörüyor.

Lululemon’un pay senedi daha evvel kesimindeki öteki şirketlerden kıymetli ölçüde daha yeterli performans gösterdiği ve 2023 yılında pay senedi fiyatı kıymetli ölçüde arttığı için HSBC, şirketin paylarının mevcut piyasa kıymetinin cazip olmadığını öne sürüyor.

“Son on beş yılın (2008-2022) dataları incelendiğinde, şirket %27’lik istikrarlı bir döviz satışları bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) elde etmiştir; bu oran Nike, Adidas ve Puma’nın birlikte elde ettiği %9’luk bölüm ortalama satış CAGR’sinin üç katıdır. Daha yakın vakitte, Lululemon’un satışları 2022’de %32 arttı (sektörün %12’sine kıyasla) ve iddialarımıza nazaran 2023’te %21 artması bekleniyor (sektörün %4’üne kıyasla).”

“Bununla birlikte, bu üstün pay senedi performansı, 1 Ocak 2024’te tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 511,29 ABD Dolarına ulaşan pay senedi fiyatına esasen yansıtılmış üzere görünüyor. Yaklaşık %60’lık bir artışla 2023 yılında izlememizdeki en âlâ performans gösteren pay senetlerinden biri oldu,” diye devam ettiler.

İleriye bakıldığında, analistler pay senedi fiyatını yükseltebilecek acil faktörlerin bulunmadığına dikkat çekiyor ve beklenen daha yavaş büyüme oranları nedeniyle satış büyümesindeki performans farkının daha az besbelli hale gelmesini bekliyorlar.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çeviri edilmiş olup bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla detay için Karar ve Şartlarımıza bakınız.

Kaynak: Investing TR