Bitcoin HaberleriHaberler

Lüks Yat Firması Bitcoin Kripto Para Birimini Kabul Etmeye Başladı

Lüks yat firması dijital varlıklarla ödeme alacağını duyurdu ve Miami için öneminden bahsetti.

Lüks yat firması Bitcoin hizmetlerine başlayacağını duyurdu ve ilk sene Bitcoin ( BTC ) ödemelerinde hızlı bir şekilde % 40’lık bir artış görmeyi beklediğini açıkladı .

Şirket, BTC ödemelerini kabul etmenin yanında, diğer sistemlere oranla daha fazla güvenlik sağladığı için web hizmetlerini blockchain üzerine inşa edeceğini de duyurdu.

Firma, Bitcoin ödemeleri ile öncelikli olarak yat kiralama hizmetlerine odaklanacak ve bu hizmetten yıllık 6,5 milyon dolar gelir bekliyor.

Lüks Yat Firması Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimlerinin Miami’yi Slikon Vadisi Yapacağını Düşünüyor

İki Kolombiyalı girişimci tarafından ortaklaşa kurulan ve Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren Prime Experiences, görünüşe göre Miami’yi gelecekteki olası bir işbirliği kaynağı haline getirecek.

Şirketin yönetim kurulu başkanı José David Tobón, firmanın daha önce ilerici kripto para birimi yasaları için baskı yapan Miami’nin kripto dostu belediye başkanı Francis Suarez ile görüşmelerde olduğunu söyledi.

Bunun yanında Miami vatandaşlarının Bitcoin’de maaş alabilmeleri gerektiğini önerdi ve şunları söyledi:

“Bu tür bir para birimi ile birçok kapı açıldı, şu anda şehirdeki bitcoin ve diğer kripto para birimlerini genişletmekle ilgilenen Miami Belediye Başkanı ile görüşmelerimiz devam ediyor. Tobón, Tesla, Facebook ve Google gibi büyük şirketlerin çoğu şehre girmek istediği için Miami bir sonraki Silikon Vadisi olabilir ”

Kripto para birimini bir ödeme aracı olarak kabul etmeyi tercih eden hizmet yelpazesi, son yıllarda daha çeşitli hale geldi.

Bitcoin kripto para birimi artık emlak firmaları , müzayede evleri , müzik okulları ve beyzbol takımları dahil olmak üzere giderek daha fazla fiziksel kuruluş da yer almaya başladı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu