Altcoin HaberleriHaberler

Elon Musk, Kripto Para Fiyatları Üzerindeki Etkisini Kaybediyor

Kripto piyasası artık Dogecoin'i umursamıyor ve Elon Musk'ın tweet'lerini silip süpürüyor

Kendini “Dogefather” ilan eden Tesla CEO’su Elon Musk, kripto fiyatları üzerindeki süper güçlerini hızla kaybediyor gibi görünüyor.

Ünlü milyarder Musk’ın, kripto para odaklı tweetlerinin son zamanlarda fiyatlar üzerinde ciddi bir etkisinin olmamasına bakılırsa, kripto para piyasası üzerindeki etkisini yavaş yavaş kaybettiğini söyleyebiliriz..

Sadece birkaç ay önce Musk’tan gelen Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE) veya başka herhangi bir kripto para birimini içeren tek bir tweet, dijital varlıkların fiyatlarını önemli ölçüde artırmak için yeterliydi.

[affiliate_news2 id=”3624″]

Örneğin, DOGE , Elon Musk’ın Şubat ayındaki paylaşımlarından sonra %50 arttı. Başka bir örnekte Musk, bir roket Tweet’iyle DOGE’İ %76 oranında yükseltmişti. Ocak ayında, Musk Twitter biyografisine “Bitcoin” ekledikten sonra da BTC benzer şekilde %18 ilerleme kaydetti.

Ancak Tesla CEO’sunun “kripto para güvenilirliği” son zamanlarda hızla aşınıyor. Sonuç olarak, Musk’ın kripto paralarla ilgili son tweetleri, fiyatları üzerinde ciddi bir etki yaratmadı.

Musk’ın son paylaşımlarından olan ”Baby Doge” tweeti Dogecoin’in fiyatında herhangi bir etki yaratmadı. Yatırımcı Alexandra Clark Cuma günü Business Insider’a verdiği demeçte, “Görünüşe göre yatırımcılar artık fazla dinlemiyor ve sonunda bir adamın Tweet’lerinin varlıklarını alıp almama konusunda belirleyici faktör olmaması gerektiğini anlıyor” dedi .

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu