HaberlerKripto Para Haberleri

LocalBitcoins’de Ödeme Yöntemleri Olarak Dogecoin ve Cardano Eklendi

Bitcoin alım-satım platformu LocalBitcoins ödeme portföyünü genişletti.

En büyük kripto para pazarlarından biri olan LocalBitcoins, Cardano (ADA), Dogecoin (ADA), Polkadot (DOT), Chainlink (LINK) ve daha fazlasını bünyesine katarak mevcut ödeme yöntemleri portföyünü genişletti.

LocalBitcoins, Daha Fazla Kripto Para Ödeme Yöntemi Ekliyor

LocalBitcoins, 2012 yılında kuruldu ve ilk günden itibaren büyük ilgi gördü. Finlandiya merkezli şirket, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için ticareti kolay hale getiriyor.

Şirket, yakın zamanda birkaç yeni dijital varlığın eklendiğini duyurdu. Bunlar arasında en yaygın kullanılan Polkadot (DOT), Cardano (ADA), Bitcoin Cash (BCH), Chainlink (LINK) ve Dogecoin (DOGE) yer alıyor. Firmanın açıklaması, kullanıcılardan gelen büyük talebi özetledi:

“Sen istedin, biz getirdik! Merakla beklenen bazı altcoinler artık ödeme yöntemleri olarak eklendi!”

Ayrıca LocalBitcoins, PaySera, PAYSEND, Vodafone Cash, Airtel Money ve daha fazlasını içeren yeni ödeme işlemcilerini de ekledi.

LocalBitcoins’teki Bir Dolandırıcılıktan 136 Bin Dolar Çalındı

Bir P2P (eşler arası ağ) kripto pazarı olan LocalBitcoins, yeterli ödeme yöntemi olmayan ülkelerde büyük ölçüde popüler hale geldi. Bunlardan biri de Venezuela oldu. Çünkü platformdaki BTC işlem hacmi art arda senelerdir en yüksekler arasında yer alıyor.

Ancak artan ilgi ve kullanım durumları art niyetli grupları da kendine çekiyor. Yakın tarihli bir rapora göre , Venezuela Bilimsel Suç Soruşturma Birlikleri (CICPC), P2P platformu aracılığıyla 136.000 dolar değerinde bir kripto para hırsızlığı düzenlediği iddia edilen iki kişiyi tutukladı. Raporda, faillerin 36 kurbandan fon çaldığını iddia edildi. İki şüpheli El Paso bölgesinde gözaltına alındı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu