Geçen Hafta Hacklenen Liquid borsası, FTX’ten 120 Milyon Dolarlık Borç Aldı

Geçen Hafta Hacklenen Liquid borsası, FTX’ten 120 Milyon Dolarlık Borç Aldı

Japon kripto para borsası Liquid, geçen hafta yaklaşık 100 milyon dolarlık bir hack olayı yaşamıştı. Şirket, daha sonra FTX Trading’den 120 milyon dolarlık borç finansmanı sağladı.

Borsa tarafından yapılan duyuruda yeni fonların Liquid’in bilançosunu iyileştirmesine yardımcı olacağı ve borsanın Japonya ve Singapur’un kilit yargı bölgelerindeki lisans fırsatlarına katkıda bulunacağı söylendi.

Duyuruya göre, yeni fonlama aynı zamanda yeni sermaye üretimini, likiditeyi artırmayı ve Liquid’in müşteri desteğini iyileştirmeyi hedefliyor.

FTX CEO’su ve kurucusu Sam Bankman-Fried, yeni finansmanın her iki borsanın kripto benimsemesini teşvik etmek ve ekosisteme daha iyi hizmet sağlamak için ortak çabalarını desteklediğini söyledi.

Finansman, Liquid’in geçen Perşembe günü borsanın sıcak cüzdanlarının tehlikeye girdiği büyük bir hack olayından hemen sonra geldi.

Liquid, müşterilere “olay nedeniyle herhangi bir kayba uğramayacakları” konusunda güvence verdi ve kullanıcı bakiyelerinin etkilenmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Liquid, “Kripto para yatırma ve çekme hizmetlerini kademeli olarak eski haline getirmek için özenle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

2014 yılında kurulan Liquid, Japon işletme kuruluşu Quoine Corporation aracılığıyla Japonya’nın Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında lisanslanan büyük bir kripto para borsasıdır.

Şirketin Singapur’da faaliyet gösteren kuruluşu Quoine Pte, Singapur’un Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında bir lisans için Singapur Para Otoritesine de başvurdu