HaberlerKripto Para Haberleri

Liberya Merkez Bankası Kripto Para Girişimlerinin Önünü Mü Kesmeye Çalışıyor?

Liberya Merkez Bankası (CBL), TACC token yerel bir kripto girişiminin gerekli düzenlemeye uymadan dijital bir finansal ürünün tanıtmasına izin vermedi.

Liberya Merkez Bankası kripto para girişimi yapmak isteyen bir şirkete düzenleme yolunu gösterdi. Bankaya göre düzenlemelere uyulmadan yapılan tanıtımlar sadece yasa dışı olmakla kalmayacak, aynı zamanda muhtemelen ülkenin finansal sistemine de zarar verecektir.

Merkez Bankası (CBL)’nin uyarısı, 14 Mayıs’ta bir kripto varlığı başlatmayı planlayan The Abundance Community Coin (TACC) olarak bilinen bir kuruluşun duyurusunu takip ediyor. 

Liberya Merkez Bankası kripto para lisansını onaylamadı

Bununla birlikte, CBL basın açıklamasında , TACC’nin kripto para girişiminin yararları olacağı yönündeki önerileri reddetti. Merkez bankası açıklaması şu şekilde:

CBL, Liberya’nın Yeni Finansal Kurumlar Yasası’nın 3 (1) Bölümü uyarınca, yukarıda belirtilen şirketin Liberya’da herhangi bir finansal işi yapması için Banka’nın hiçbir zaman herhangi bir lisansı onaylamadığını açıklığa kavuşturdu.

Merkez bankası, TACC token lansmanına gerçekten devam ederse, “CBL’nin yasaya uygun olarak yasal başvuru yapmaktan başka alternatifi olmayacağını” ekliyor. 

Bu arada CBL, halkı “bu tür yasadışı finans kuruluşlarıyla işlem yaparken gerekli tedbirleri almaları” konusunda uyardı.

Yerel bir gazetenin 6 Mayıs tarihli baskısına göre, TACC resmi token lansmanı Monrovia’daki Antoinette Tubman Stadyumu’nda yapılacak.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu