HaberlerKripto Para Haberleri

İsviçre Fintech Firması Leonteq, Kripto Para Hizmetlerini Almanya ve Avusturya’ya Genişletiyor

Leonteq AG kripto para birimi hizmetlerini Almanya ve Avusturya'ya genişleteceğini açıkladı.

İsviçre merkezli finans kuruluşu Leonteq AG, Almanya ve Avusturya’daki kurumsal yatırımcıların yanı sıra özel müşterilere dijital varlık teklifleri sunmak için ICF BANK AG ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Girişim, yatırımcılara önde gelen Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere 18 kripto para birimini kullanma hakkı verecek.

Yapılandırılmış finansal ürünler konusunda uzmanlaşmış bir İsviçre firması olan Leonteq AG, Almanya ve Avusturya’daki yatırımcıların 18 kripto para birimi ile çalışmasına izin vereceğini duyurdu. Bunlara Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple, Cardano ve daha fazlası dahil olacak.

Fintech şirketi ayrıca ortağının Frankfurt merkezli kurum olan ICF BANK AG olduğunu açıkladı. Leonteq Kripto Teklifi Başkanı Björn Geidel, İsviçre kuruluşunun şu anda Alman ve Avusturya bölgelerindeki varlık sınıfının toplam piyasa değerinin yaklaşık %76′sını kapsadığını belirtti:

“Müşterilerimize, merkezi olmayan finans, depolama veya blok zinciri teknolojileri gibi kripto alanındaki çeşitli temalarda menkul kıymetleştirilmiş bir formatta böylesine geniş bir temel evren ve benzersiz yatırım fırsatları sunmaktan gurur duyuyoruz”

ICF BANK Yönetim Kurulu üyesi Sascha Rinno, DACH bölgesindeki (Avusturya, Almanya ve İsviçre) yatırımcıların dijital varlık operasyonlarına yönelik artan bir iştah gösterdiğini belirtti. Leonteq ile işbirliğinin kripto pazarına katılmak isteyenler için faydalı olacağını dile getirdi:

“Leonteq ile yaptığımız bu işbirliği sayesinde hem kurumsal yatırımcıların hem de özel yatırımcıların kripto varlıklarına olan ilgisini karşılıyoruz. Leonteq, yapılandırılmış sertifikalar ve kripto varlıkları alanında mükemmellik ve kaliteyi temsil eden köklü bir ihraççıdır ve onlarla çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Leonteq, merkezi Zürih’te bulunan büyük bir fintech şirketidir. Yapılandırılmış finansal ürünlerin yanı sıra sigorta ürünleri de sağlar. Firma 50’den fazla pazara hizmet veriyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu