HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Para Kredi Platformu Ledn, Son Finansman Turunda 30 Milyon Dolar Topladı

Kanada merkezli bir kripto para kredi ve tasarruf platformu olan Ledn, son finansman turunda 30 milyon dolar toplamayı başardı.

Kripto para kredi ve tasarruf platformu Ledn, son finansman turunda 30 milyon dolar topladı. Toplanan para, kredi ürünleri teklifini genişletmek ve daha fazla ülkeye erişim sağlamak için kullanılacak.

Ledn, sektördeki payını artırmak için rakiplerinden Blockfi’nin şu anda karşı karşıya kaldığı son problemlerden faydalanabilir. Şirket yatırım almaya ve potansiyelini arttırmaya devam ediyor.

Ledn, Son Fonlamada 30 Milyon Dolar Arttırdı

Kanada merkezli şirket, ilk finansman turundan on kattan fazla bir artışla 30 milyon dolar toplamayı başardı. Düzenlenen tur, Londra merkezli bir yatırım şirketi olan Kingsway Capital tarafından yönetildi.

Finansman turuna katılan diğer yatırımcılar ise Alan Howard, Hashed, Susquehanna Özel Sermaye Yatırımları LLLP, Alexis Ohanian, ParaFi Capital, ve John Pfeffer oldu.

Şirket geçen şubat ayında 2,7 milyon dolar toplamıştı. O zamandan beri Ledn, Bitcoin boğa piyasasıyla muazzam bir şekilde büyüdü.

Ledn’in CEO’su Adam Reeds, önceliğinin büyüme potansiyeline sahip pazarlara hakim olmak olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

Bu yeni sermaye enjeksiyonuyla, Kuzey ve Güney Amerika’daki başarımızı ilerleyerek ve büyüme pazarlarına öncelik vererek küresel ayak izimizi genişleteceğiz. Odak noktamız, müşterilerimize basit ve güvenli çözümler oluşturmaktır.

Ledn’in CSO’su Mauricio Di Bartolomeo, Ledn’in büyüdüğü Venezuela gibi gelişmekte olan pazarlar için önerisinin ciddiyetini belirtti ve ekledi:

Venezuela’da büyürken, şeffaflığı çok az olan veya hiç olmayan, düzenlenmemiş bir sistemin çalışanlarını nasıl etkileyebileceğini ilk elden gördüm. Bu nedenle müşterilerimizin bize emanet ettiği fonları yönetme şeklimizin temel bir bileşeni bu.

 

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu