Faydalı BilgilerHaberler

Ledger Nano X Kurulumu ve Kullanımı Hakkında Detaylı Bilgi.

Ledger Nano X çevirim dışı kripto para cüzdanı hakkındaki detaylara bir göz atın.

Ledger Nano X çevirim dışı cüzdan olarak bilinen, içerisinde 1000 den fazla kripto parayı barındırma özelliğine sahip olan, mobil uyumlu olarak da kullanılan offline cüzdan uygulamasıdır. Ek olarak telefonunuza bluetooth özelliği ile bağlanan geniş bir ekrana sahiptir.

Ledger Nano X‘ler bataryası olan ürünler olup ilk kurulumda herhangi bir cihazdan yardım almanıza gerek yoktur. Cihaz, 2 adet tuşa sahiptir. Sağ taraftaki tuş ileri, sol kısımdaki tuş geri modunda kullanılır. iki tuşa aynı anda bastığımızda yapmış olduğumuz işlemin onayını verir.

İlk yönergelerde cihazın kullanımı için bilgilendirmeler mevcuttur. En son aşamada yeni cihaz kurulumu diye belirtildiği anda 2 tuşa aynı anda basıp yeni cüzdan oluşturuyoruz. Bu aşamada 1.pin kodu oluşturmanız istenecektir. Sağ ve sol tuşları kullanarak istediğiniz sayıları ekleyebilirsiniz. Onaylanması için bu şifre ikinci defa istenecek ve iki tuşa aynı anda bastığınız zaman pin kodunuz oluşmuş  olacaktır.

Bu aşamadan sonra size 24 kelimelik anahtar sözcükler verilecek. Sağ tuşa basarak tüm kelimeleri sıralama ile bir yere not aldığınızdan emin olunuz. 24 kelimeyi geçtikten sonra sonunda onay durumu için 2 tuşa aynı anda basınız. Daha sonra sizlere kayıt etmiş olduğunuz, 24 kelime için onay isteyecektir. İstenen  doğru sıralama ile bu kodları girmeniz ve onay vermeniz gerekiyor.

Son aşamada ana ekran gelir ve artık cüzdanınız kullanıma hazırdır. Bu süreçten sonra alım-satım ve gönderim için 2. faz olan Ledger live uygulamasını ve  cep telefonunuza uyumlu olan Windows, Linux benzeri yapıların kurulumunu yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.

Tüm işlemlerinizi mevcut olarak kurulum yaptığınız 3 parti uygulamalar ile gerçekleştirebilirsiniz. BTC,EOS,XRP,BCH,LTC,USDT,TRX gibi coinlerinizi güvenle saklayabilir ve cihazınızı 2 adımlı doğrulama uygulamaları ile daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Ledger donanım cüzdanları, ledger live uygulaması ile sizlere ulaşır. Bu uygulama sayesinde 1800 coine kadar alım, satım ve saklama gibi özelliklerden faydalanabilirsiniz.

Gerekli linkleri alt kısımda bulabilirsiniz.

APP STORE İÇİN   

GOOGLE PLAY İÇİN 

Cep telefonları için bluetooth uygulaması ile bağlantı kuruyoruz.

MAC WİNDOWS LİNUX UYGULAMARI İÇİN 

Masa üstü uygulamaları için usb kablo ile bağlantı kuruyoruz. 24 Kelimeden oluşan kurtarma ifadelerini hiç kimse ile paylaşmamalısınız. Bunlar, size ve cüzdanınıza özel bir ifadedir.

 

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu