Bitcoin HaberleriHaberler

Latin Milletvekilleri Bitcoin’i Desteklemek İçin Twitter’da Lazer Gözler Trendine Katıldı

Latin Amerikalı milletvekilleri, Bitcoin ve dijital varlıklara desteklerini ifade etmek için Twitter profil resimlerine Lazer gözler ekliyor.

El Salvador başkanı Nayib Bukele, 6 Haziran’da gerçekleşen BTC 2021 konferansında Bitcoin’in yasal ihale yapılmasını talep eden bir yasa tasarısını milletvekillerine sunacağını söylemişti.

Panamalı bir kongre üyesi olan Gabriel Silva‘da 8 Haziran’da paylaştığı bir Tweet’te Panama’nın kripto para planlarından geri kalmaması gerektiğini vurguladı:

“Bu önemli ve Panama geride bırakılamaz. Gerçek bir teknoloji ve girişimcilik merkezi olmak istiyorsak kripto paraları desteklemeliyiz.”

Silva konuşmalarının devamında, “Meclis’te sunmak üzere bir teklif hazırlayacağız. Eğer inşa etmekle ilgileniyorsanız, benimle iletişime geçebilirsiniz” diye ekledi.

El Salvador başkanı Nayib Bukele‘nin duyurusu Latin Amerika’daki diğer politikacıların benzer şekilde hareket etmesini sağladı, ancak çok az somut politika önerisi geldi.

7 Haziran’da Paraguaylı kongre, Carlitos Rejala, profil resmini lazer gözler yaparak Bitcoin’e olan desteğini göstermiş oldu.

Bugün benzer bir şekilde Brezilyalı politikacı Fábio Ostermann‘da bu akıma katıldı.

Latin Amerikalı milletvekillerinin Bitcoin kripto para birimine olan desteklerini göstermelerine rağmen, Bitcoin fiyatı düşmeye devam etti .

Bitcoin fiyatı, Bukele’nin 6 Haziran’da yaptığı duyurudan bu yana yaklaşık %10 düşüşle 36.000 Dolar’dan 32.500 Dolar’a düştü.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu