Bitcoin HaberleriHaberler

Bu Beş Kuzey Amerika Firması, Temmuz Ayında %58 Daha Fazla Bitcoin Çıkardı

Kuzey Amerika'lı firmalar bunu rakiplerinin kapanmasına yol açan Çin'e borçlular.

Halka açık beş Kuzey Amerika Bitcoin madenciliği şirketi, Temmuz ayında toplam 1.802 bitcoin çıkardı. Bu, Haziran ayında yaptıklarından ortalama %58 daha fazla.

Marathon Digital, Riot Blockchain, Argo Blockchain, Bitfarm ve Hut8, hash güçlerini önemli ölçüde artırmamış olsalar da Temmuz ayında önemli ölçüde verimli bir ay geçirdiler.

Bu, büyük ölçüde, Çin’in Haziran ayında yerel bitcoin madenciliği operasyonlarına kapatma emri vermesinden sonra , bitcoin ağının geçen ay şimdiye kadarki en büyük bitcoin madenciliği zorluğu düşüşüne tanık olmasından kaynaklanıyordu.

Sonuç olarak, hem Çinli olmayan bitcoin madencilik havuzlarının hem de Çin dışındaki madencilik operasyonlarının pazar payları önemli ölçüde arttı.

Çin dışında kesintiye uğramayan her bitcoin madenciliği operasyonunun bitcoin madenciliğinin günlük pastasından daha büyük bir pay alması beklense de, halka açık beş firmadan gelen güncellemeler, Çinli şirketlerinin kapatılmasından tam olarak ne kadar faydalandıklarına bir bakış sunuyor..

Nasdaq listesinde yer alan Marathon ve Riot Blockchain, Temmuz ayında madencilik filolarını Haziran ayındaki operasyonlara kıyasla zar zor genişletmiş olsalar da, beş şirket arasında %50‘nin üzerinde bir büyüme kaydetti.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu