Altcoin HaberleriHaberler

Kurumsal Ethereum Girişleri Bitcoin’i İlk Kez Aştı

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, Ethereum ürünlerine girişlerin, şimdiye kadar ilk kez Bitcoin'i (BTC) geride bıraktığını söylüyor.

CoinShares, Ethereum ürünlerine yapılan girişlerin, şimdiye kadar ilk kez Bitcoin’i geride bıraktığını açıkladı. Şirkete göre, geçen hafta, kripto para fiyatları düşmeden önce, Ethereum yatırım ürünleri önemli miktarda kurumsal yatırım girişi görürken, Bitcoin ürünlerinde büyük çıkışlar meydana geldi.

CoinShares haftalık raporunda , geçen hafta Bitcoin yatırım ürünlerinin 98 milyon Dolar’lık bir çıkış kaydettiğini ve bunun elde edilen kayıtların en büyüğü olduğunu belirtti.  Bu rakam, yönetim altındaki toplam varlıklarının yalnızca % 0,2’sini temsil ediyor.

Ethereum
Ethereum

Ethereum kripto para birimi, BTC’nin aksine, geçen hafta 27 milyon dolarlık giriş gördü. Geçen hafta dijital varlık yatırım ürünlerindeki Ethereum işlem hacimleri de, Bitcoin’in 3,1 milyar dolarına kıyasla 4,1 milyar doları buldu.

Veriler, ilk kez Ethereum‘un BTC’de olduğundan daha yüksek yatırım hacmine ulaştığını gösterdi. CoinShares’e göre, altcoin yatırım ürünlerine toplam 48 milyon dolarlık giriş yapıldı. Bu da yatırımcıların Bitcoin dışında altcoin yatırım ürünlerine doğru yöneldiğini işaret ediyor.

CoinShares konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Geçmiş veriler, bu türden çıkışların dijital varlıklar için duyarlılık değişiminde önemli noktaları işaretlemediğini gösteriyor.”

Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) kripto para birimleri de aynı dönemde sırasıyla 6 milyon ve 3,3 milyon Dolar’lık yüksek girişler gördü.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu