HaberlerKripto Para Haberleri

Küresel Kripto Kullanıcılarının Sayısı Bu Yılın İlk Yarısında 221.000.000’a Çıktı

Crypto.com, küresel kripto kullanıcılarının sayısının 2021'in ilk yarısında büyük ölçüde arttığını söylüyor.

Crypto.com, yaptığı yeni bir çalışma da küresel kripto pazarının büyümesinin Ocak ayında 106 milyon kullanıcıdan Haziran ayında 221 milyon kullanıcıya hızla tırmandığını açıkladı.

Kaynak: Crypto.com

Popüler kripto para borsası Crypto.com, Bitcoin’in bu yılın başlarındaki meteorik yükselişinin, kripto popülasyonunun büyüklüğündeki patlamaya birincil katkıda bulunduğunu söylüyor:

“Bitcoin’in mükemmel performansı nedeniyle Ocak, Şubat ve Nisan aylarının son derece güçlü aylar olduğunu görebiliyoruz. Bununla birlikte, Bitcoin ve Ethereum’un fiyat düşüşü göz önüne alındığında, Mayıs ayı da olağanüstüydü…

Ünlü borsa açıklamalarının devamında Özellikle, küresel kripto nüfusunu 100 milyondan 200 milyona yani iki katına çıkarmak sadece dört ay sürdü. Bu sayıları takip etmeye başladığımızdan bu yana 65 milyondan 100 milyona ulaşmamız dokuz ay sürdü.”

[affiliate_news2 id=”4586″]

Crypto.com, kripto paranın benimsenmesinin, ödeme devi PayPal ve kurumsal analitik şirketi MicroStrategy gibi büyük oyuncuların girişi tarafından da yönlendirildiğini söylüyor:

“PayPal, MicroStrategy, Visa ve Mastercard gibi büyük kurumlar kriptoyu destekleme planlarını açıklarken, Bitcoin Ocak’tan Nisan’a kadar büyümeye öncülük etti. Benzer şekilde, kurumsal yatırımcılar bunları tercih etmeye devam ettikçe, Ethereum Mayıs ve Haziran aylarında önemli bir büyüme kaydetti.”

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu