KuCoin Labs, 100 Milyon Dolarlık Fonla Metaverse Projelerini Destekliyor

KuCoin Labs, 100 Milyon Dolarlık Fonla Metaverse Projelerini Destekliyor

KuCoin Labs Yeni Bir Girişimde Bulunduklarını Açıkladı

Kripto para borsası KuCoin, Metaverse‘e giriş yaptı. Yatırım ve araştırma kolu KuCoin Labs, Çarşamba günü “KuCoin Metaverse Fonu”nun başlatıldığını duyurdu. Erken aşama Metaverse projelerini 100 milyon dolar ile desteklemeyi planlıyor. Fon ayrıca GameFi‘deki diğer girişimleri, takas edilemez token’ları (NFT) ve merkezi olmayan altyapı alanlarını desteklemeye ve kuluçkaya yatırmaya da gidecek.

KuCoin, fonu genç neslin potansiyellerini keşfetmesine yardımcı olmak için eğitim programlarını desteklemek için de kullanacak.

KuCoin Metaverse’i İnceliyor

Finansal desteğin yanı sıra KuCoin Labs, “kuluçka, birincil pazar yatırımı, iş ortaklığı, markalaşma, pazar yönetimi ve pazara giriş stratejisi açısından tam ölçekli destek ve teşvik” sağlamayı da planlıyor.
Güney Amerika ve Afrika gibi gelişmekte olan pazarların ana odak noktası olmasıyla birlikte, blok zinciri teknolojisinin benimsenmesini daha da teşvik edecek.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: KuCoin Kullanıcısı, Borsayı İhmalden Kâr Etmekle Suçladı

KuCoin CEO’su Johnny Lyu, internetin bir sonraki yinelemesinin hayatın her yönünü değiştireceğini söyledi. ve fon, İnternet endüstrisinin gelişimini hızlandırmaya yardımcı olacak.
“Blockchain teknolojisinin metaverse projelerine uygulanmasını daha da güçlendirerek ortaya çıkan blok zinciri endüstrisini olgunlaştırmayı umuyoruz.”

KuCoin Labs başkanı Lou Yu, blok zincirine kadar konseptin teorik kaldığını ekledi.
Metaverse‘in yaşam tarzımızı tersine çevireceğine şüphe yok. Bununla birlikte, bireysel gizliliğin korunması ve teknolojik ilerleme arasında da bir ikilem vardır. Bu nedenle KuCoin Fund, Web 3.0’a dayalı daha özel ve güvenli bir Metaverse ekosistemi kurmaya hazırlanıyor.”

Bu fon, şirketin yeni internet için yeterince dostane bir iş modelini benimseme konusundaki en son çabasıdır. Eylül ayında bir Metaverse Ticaret Kurulu başlattı. Ardından bu ay, Bloktopia ile işbirliği içinde ilk sanal ofisini duyurdu.