HaberlerKripto Para Haberleri

Küba Kripto Para Birimlerini Benimsemeyi Düşünüyor

Küba başkanı Miguel Díaz Canel, ülkedeki ekonomik kargaşayla kripto para birimi yardımıyla başa çıkmayı planlıyor.

 Küba kripto para birimleri ile ekonomik sorunların önüne geçmeyi düşünüyor. Ülkenin hükümet yetkilileri, finansal kargaşayı aşmanın bir aracı olarak kripto para birimlerini inceliyor. 

Kripto ve Parasal Kargaşa

Küba adasındaki ekonomik durum, COVID-19 salgınının sonuçları nedeniyle ağır aksamalar yaşadı. Dahası, hükümet bölge sakinlerine felaket getiren yaptırımlar uyguladı ve bu da yerel ekonomi üzerinde yıkıcı bir etki yarattı.

Periodico Cubano’nun aktardığı gibi , Küba başkanı Miguel Díaz Canel, ülke yetkilileriyle birlikte şimdi bu sorunlarla kripto para birimleri yardımıyla yüzleşmeyi planlıyor. Kapsama göre Küba kripto para birimlerinin faydalarını ele almaya başladı.

Ayrıca konuyla ilgili her türlü uygulamadan kamuoyunu bilgilendirmeye devam etme niyetini ortaya koydu. Ancak Díaz-Canel, adada devam eden kripto dolandırıcılığı konusunda uyardı.

Başkanın niyeti sürpriz olmadı. Geçen ay Küba Komünist Partisi (PCC) Kongresi, dijital varlıkların ülkenin paramparça ekonomisini nasıl artırabileceğini bulmayı içerebilecek öneriler ortaya koydu.

2019’da Küba yetkilileri, kripto para birimlerinin ülkenin parasal sorunlarıyla nasıl başa çıkabileceğine dair benzer bir açıklama yaptı. Ekonomi ve Planlama Bakanı daha sonra şunları söyledi:

Ulusal ve uluslararası ticari konularda kripto para uygulamalarını incelemeyi düşünüyoruz. Bu türden önlemler ilerlememizi sağlayabilir. Ekonomik sorunları çözmek için alternatif yollar aramalıyız. “

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu