Kriz Kâhininden Cesur Bitcoin Tahmini: 2 Milyon Dolar!

Kriz Kâhininden Cesur Bitcoin Tahmini: 2 Milyon Dolar!

‘Her şeyin çöküşüne’ ait sert ikazlar ve inançlı liman varlıkları için tavsiyeler ortasında, tesirli bir yatırımcı ve en çok satan kişisel finans kitabı ‘Zengin Baba Fakir Baba’nın ünlü muharriri Robert Kiyosaki, son derece yükselişe işaret eden Bitcoin iddiası ile gündeme geldi. İşte detaylar…

Kriz kâhini, Bitcoin iddiası yaptı

Spesifik olarak, geçtiğimiz günlerde, çeşitli borsa yatırım fonlarını (ETF’ler) yöneten ARK Invest’in kurucusu ve CEO’su Cathie Wood’un öngörüsünü paylaştı; kendisi daha evvel Bitcoin’in tam kripto para başına 2,3 milyon dolarlık şaşırtan bir sayıya ulaşabileceğini söylemişti. Kiyosaki de bunu kabul etmişti. 11 Nisan’da paylaştığı bir X gönderisinde. Dahası, finans eğitimcisi Wood’u “hata yapma ve yanılgılardan öğrenme cesareti” nedeniyle övdü.

Ayrıca “gerçek dünyada en varlıklı ve en keyifli insanların yanılgı yapan ve onlardan öğrenen beşerler olduğunu” savundu. Başka yandan okul sistemini eleştirdi. Gerçek ömür tecrübesinden daha aşağı seviyede olduğunu belirtti. Üstelik Kiyosaki, okulları “dünyada ‘akıllı’ insanların asla yanılgı yapmayan beşerler olduğu tek yer” olarak nitelendirdi. Takipçilerine “tehlikeli bir halde yaşamalarını” ve birinci kripto para ünitesini satın almalarını tavsiye etti. Ayrıyeten “Cathie’nin haklı ya da haksız olmasına bakmaksızın, daha uygun eğitimli, daha akıllı, daha bilge olacaksın,” dedi.

Söz konusu kestirimin detayları

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Wood, bir hatırlatma olarak, Bitcoin’in tüm vakitlerin en yüksek düzeyine (ATH) ulaşmasından kısa bir müddet evvel, bu yılın Şubat ayının sonlarında, amiral gemisi kripto için 2,3 milyon dolarlık fiyat maksadını belirleyerek %3.600 düzeyinin üzerine çıkabileceğini ima etmişti.  Aslına bakılırsa bu kestirim, Kiyosaki’nin en optimist tekliflerinden çok daha olumlu görünüyor. Bunlar ortasında piyasa kıymetine nazaran en büyük kripto varlığının 300.000 dolar olacağını öngören son teklif ve hatta iktisat çökerse daha evvelki 1 milyon dolar iddiası de yer alıyor.

Bu ortada, Bitcoin, gün içinde %2,63 artışla 70.650 dolar fiyatından el değiştiriyordu ve evvelki haftaya nazaran %6,48 artış kaydederken aylık grafikte hala %1,36’lık bir kayıp kaydediyordu. 11 Nisan’da alınan son bilgiler. Her şey göz önüne alındığında, Wood ve Kiyosaki’nin BTC fiyat iddiasının yanlışsız olup olmadığını vakit gösterecek. Bununla birlikte, bu tıp kesin iddialara güvenmek büyük riskleri de beraberinde getirir. Münasebetiyle kişinin kendi araştırmasını yapması ve yatırım yapmadan evvel bu riskleri tartması kritik kıymete sahip.

Kaynak: Kripto Koin