Kriptolar 2021’de Reddit’te 1 Numaralı Konuydu

Kriptolar 2021’de Reddit’te 1 Numaralı Konuydu

2021 sona ererken Reddit, kripto para biriminin bu yıl en çok görüntülenen konusu olduğunu; oyun, spor ve düğünleri geride bıraktığını paylaştı.

“Kripto” kelimesi site genelinde 6,6 milyondan fazla kez kullanıldı.

En çok görüntülenen beş kripto alt dizin r/dogecoin, r/superstonk, r/cryptocurrency, r/amcstock ve r/bitcoin oldu.

Bu yıl Reddit’te en çok oy alan kripto gönderileri DOGE, Tesla‘nın Bitcoin‘e girmesi ve kriptonun hayatta kalma yanlılığı hakkındaydı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Ethereum Yeni Bir Cüzdan Rekoru Daha Kırdı

500’den fazla kripto ile ilgili alt dizinden r/superstonk bu yıl en fazla büyümeyi gördü ve üyeliğini 2020’den bu yana %917 artırarak 713.000 kullanıcıya çıkardı. Alt dizin genellikle geleneksel borsayı tartışırken, aynı zamanda üyeleri, GameStop’un yaklaşmakta olan NFT pazarı, kripto karşıtı Citadel CEO’su Ken Griffin ve Çin’in kripto para birimini yasaklaması gibi konuları tartıştı.

Devasa finansal alt dizin r/wallstreetbets (WSB) de son zamanlarda kripto karşıtı duruşunda rotayı tersine çevirdi ve 11.4 milyon üyesinin bu yılın başlarında alt dizinde Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin hakkında tartışmasına izin verdi. Aslında WSB, Art Basel sırasında Miami Beach’te, alt dizinin 2021’deki ideolojik değişiminin en iyi örneği olan “To the Moon NFT partisi” olarak adlandırılan etkileyici bir çatı katı partisine ev sahipliği yaptı.

Redditörlerin kripto para birimine olan ilgisi uzun süredir devam ediyor, ancak 2021 rekorlar kitabına girecek bir yıldı. Reddit, on yıldan fazla bir süredir kripto ile ilgili alt dizinlere ev sahipliği yapıyor, ancak geçen yılki pandemi sorunları, işsizlik ve Black Lives Matter’a odaklanan “Yılın İncelemesinde” kriptodan tek bir söz edilmedi.

Kripto para birimi ve NFT’ler bu yıl her zamankinden daha yaygın hale geldikçe, hem kripto meraklıları hem de yeni gelenler kendilerini eğitmek ve sohbete katılmak için Reddit’e girdi.