HaberlerKripto Para Haberleri

Kriptoda Bir Sonraki Büyük Trend Sosyal Uygulamalar

Sosyal uygulamaların geleceği kriptonun merkezi olmayan, özel ve güvenli yapısı ile şekillenebilir.

Kripto para piyasasında geçen hafta yaşanan çalkantılı düşüşün ardından hızlı bir toparlanma gerçekleşti. Pek çok kişi bundan sonra ne olacağını merak etmeye başladı. İnsanlar artık sağlam ve geniş çapta kullanılabilir uygulamalar oluşturmanın önemi hakkında konuşmaya başladılar. 

Sosyal uygulama ortamında kripto ilkelerine ve akışlarına duyulan ihtiyaç açıktır. İletişim ve topluluk etkileşim katmanına gizlilik ve güvenlik eklemek, merkezi güçten toplulukları güçlendirmeye geçişin başlamasını sağlayacaktır.

Kripto tabanlı sosyal uygulamaları kripto evriminin temel taşı olarak görebiliriz. Telegram ve Discord gibi mevcut sohbet ve topluluk alanları bu konuda iyi bir başlangıç ​​olabilir, ancak yine de kapalı kaynaklıdır ve merkezidir.

Güvenli, açık kaynaklı, eşler arası iletişim akışları ve değer alışverişi için gerçekten zemin hazırlamak istiyorsak, kripto destekli sosyal uygulamalar en doğru yol olabilir. Dijital olarak yoğun bir pandemiden çıkarken, kripto üzerine inşa edilen yepyeni bir sosyal uygulamalar çağı bizi bekliyor.

Merkezi olmayan finansa (DeFi) dalmak veya benzersiz tokenler (NFT’ler) oluşturmak gibi kriptoya özgü faaliyetleri birleştirmek, tüm katılımcılara fayda sağlayan çok daha zengin ve değerli bir çevrimiçi topluluk yaşamı biçimine dönüşecektir.

Özellikle, kripto toplulukları yeni ve heyecan verici şekillerde büyüdü ve gelişti. Twitter, bu söylem için baskın bir alan olarak hizmet ediyor. Daha sonra ise Reddit ve Clubhouse geliyor. Bu platformların hiçbiri, ademi merkeziyetçilik, gizlilik ve kullanıcı hakları gibi kripto ilkelerine gerçek manada uymuyor.

Sosyal medyanın ve topluluk alanlarının temel kripto ilkelerine uygun olarak yeniden tasarlanması, yalnızca daha güvenli bir ifade ortamı için değil, aynı zamanda gelişmeye odaklanan yüksek bir ekonomik ekosistem için kaçınılmaz olacaktır.  Kriptonun sağladığı fırsatlar inanılmaz derecede çeşitlidir. Bunu DeFi ile gördük ve NFT’lerle görmeye devam ediyoruz. 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu