Kripto ticaret platformu AscendEX hacklendi: 80 milyon dolar kaybedildi!

Kripto ticaret platformu AscendEX hacklendi: 80 milyon dolar kaybedildi!

Kripto ticaret platformu AscendEX, bilgisayar korsanlarının Ethereum ( ETH ), BSC ve Polygon ( POLY ) blok zincirleri üzerinde barındırılan tokenlere erişmesinden sonra 77,7 milyon dolarlık bir kayıp yaşadı.

AscendEX, saldırı gerçekleştikten kısa bir süre sonra bilgisayar korsanlarının şirketin soğuk cüzdan rezervlerine erişemediklerini doğrulayarak kullanıcılarını proaktif olarak çalınan fonlar hakkında uyardı.

Bir blok zinciri güvenlik ve veri analizi şirketi olan PeckShield’e göre, Ethereum blok zinciri üzerinden yaklaşık 60 milyon dolar değerinde token aktarıldı.

EtherScan verilerinin kanıtladığı gibi, Binance Smart Chain ve Polygon’dan çalınan tokenler sırasıyla 9,2 milyon dolar ve 8,5 milyon dolar değerinde kayıtlara geçti.

Bu hackte çalınan popüler tokenlerden bazıları USD Coin ( USDC ), Tether ( USDT ) ve Shiba Inu (SHIB). Ancak AscendEX, bilgisayar korsanları tarafından alınan tokenlerin tam değerini henüz resmi olarak doğrulamadı. 

Şirket ek olarak, bu siber saldırı nedeniyle etkilenen kullanıcılara zararlarını kapatarak yardımcı olacağını da ifade etti.