Kripto piyasası toparlanırken XRP ilk 10’dan daha iyi performans göstererek %12 arttı

Kripto piyasası toparlanırken XRP ilk 10’dan daha iyi performans göstererek %12 arttı

CoinMarketCap’e göre, XRP fiyatı son 24 saatte %12‘den fazla arttı ve piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimini geride bıraktı.

Yatırımcılar ve piyasa katılımcıları, piyasaların Ocak ayının olumsuz etkilerinden kurtulmaya hazır olduğuna dair kanıt beklerken, XRP fiyatı bir süreliğine yatay ilerledi. Ancak, fiyat 4 Şubat’ta yeniden yükselişe geçti ve o zamandan beri %28‘den fazla arttı.

CoinMarketCap Verileri
CoinMarketCap Verileri

XRP daha önce 0.775 Dolar’a ulaştıktan sonra 0.767 Dolar’dan işlem görüyor. Santiment verilerine göre XRP, Haziran ayının sonundan bu yana negatif bir ortalama MVRV seviyesine sahipti.

Kripto para piyasası, geleneksel piyasaların yanında bir toparlanma göstermeye başladı. Şu anda altcoinlerin çoğu değer kazanıyor ve genellikle %3’ün üzerinde kazanç sağlıyorlar. Dijital varlıklar toparlandıkça tüm kripto para piyasasının toplam değeri de 2 trilyon dolara yaklaştı.

Daha büyük pazarlardan gelen rüzgarın yanı sıra, XRP boğalarının lehlerine çalışan ve fiyat artışını artıran birkaç faktör daha var gibi görünüyor.

Ripple davası ilerledikçe yatırımcılar yükseliş eğiliminde görünüyor

Yargıç Analisa Torres davayı devraldıkça yatırımcılar  XRP’ye ilgi gösteriyor gibi görünüyor. Bunun nedeni, devralmanın ardından davanın hızlanacağı beklentileri olabilir.

Yargıç Torres, üç belgenin mührünün açılmasını emretti. Bunlar, Brad Garlinghouse’un SEC resmi soruşturmasındaki ifadesi, bir Chris Larsen e-posta dizisi ve bir Brad Garlinghouse e-postası.

Anlaşmazlıktaki XRP sahiplerinin avukatı John Deaton, Yargıç Torres’in emirlerinin müşterileri için olumlu bir işaret olduğuna inanıyor.