HaberlerKripto Para Haberleri

Tüketicilerin Yarısından Fazlası Kripto Paralarla Ürün Satın Almak İstiyor

Yakın tarihli bir araştırmaya göre, insanların yaklaşık %60'ı günlük alışverişlerinde dijital para birimlerini kullanmak istiyor.

Yakın zamanda yapılan bir anket, katılımcıların yaklaşık %60‘ının mal ve hizmetler için bir ödeme yöntemi olarak dijital varlıkları kullanmaya istekli olduğunu bildirdi.

Finansal hizmetler için etkileşim platformu olan PYMNTS.com ve bitcoin servis sağlayıcısı BitPay 8.000’den fazla Amerikalı tüketiciyle, kripto para birimlerini günlük satın alımlar için bir ödeme aracı olarak kullanma konusunda nasıl hissettiklerini belirlemek için anket yaptı.

Ankete katılanların yaklaşık %60‘ı Bitcoin, Ethereum veya diğer varlıklarla günlük olarak mal ve hizmet satın almak istediklerini söyledi.

Geçen yıl yapılan benzer bir ankette, %32‘si kaybetme korkusu (FOMO) nedeniyle dijital varlık satın aldıklarını açıklarken, bu yıl bu sayı %53‘e yükseldi. Ayrıca, kripto para sahibi olmayan tüketicilerin %59‘u gelecekte bir miktar satın almayı planladıklarını dile getirdi.

Araştırma, insanların kripto para ödemelerine bu kadar ilgi duymasının ana nedeninin, geleneksel kredi kartlarıyla yapılan satın alımlardan daha fazla gizlilik ve güvenlik sağlayabilmeleri olduğunu açıkladı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu