Kripto Para Haberleri

Hindistan Ulusal Ödemeler Kurumu Kripto Paraların Yasaklanması Teklifini Reddetti

NPCI kripto paraların yasaklanması teklifine olumsuz cevap verdiği için yerel bankalar kripto para birimleriyle işlemlerin engellenip engellenmeme kararını kendileri verecek.

Hindistan Ulusal Ödemeler Kurumu (NPCI), kripto para birimi ticaretini engelleme niyetinde olmadığını gösterdi. Bunun yerine, kararı tek tek yerel bankalara bırakmayı planlıyor. Bu sayede kendi risk seviyelerini belirleyebiliyorlar.

Kripto Paraların Yasaklanması Konusundaki Karar Yerel Bankalara Aktarılacak

COVID-19 salgınının sonuçları ülkeye büyük zararlar verdi ve birçok uzman içinde hüküm süren belirsizliğin ana hatlarını çizdi. Fakat Asya ülkesindeki mevcut felaket durumuna rağmen, geçtiğimiz sene kripto para birimlerindeki ticaret hacimleri adeta patlama yaşadı.

Bununla beraber, ülke, kripto paraların yasaklanması fikriyle uğraşmaya devam ediyor. Konuyla ilgili biraz netlik sağlamak için en son açıklamayı, Hindistan Ulusal Ödemeler Şirketleri (NPCI) yaptı.

Economic Times, bazı bankacıların kurumdan kripto para birimi işlemlerini engellemesini talep ettiğini bildirdi . NPCI, dijital varlık işlemlerini yasaklamayı planlamadığını söyledi ve bankacılık kurumlarına kendi kararlarını vermelerini tavsiye etti.

Rapora göre, bazı yerel kurumlar, kripto para satın alan ve satan yatırımcıları sınır dışı etti.  Yerel bir endüstri yetkilisi konuya şu ifadelerle ışık tuttu:

“Kriptoyu devre dışı bırakan bankaların müşterileri, UPI, net bankacılık veya kartlar gibi imkanları zaten kullanmıyorlar. Ancak, birçok banka hala izin verdiği için işlemler gerçekleşmeye devam ediyor. “

Hindistan’daki Sert Kripto Ortamı

Hindistan’da dijital varlıklarla çalışmak, birçok tartışmaya sebep olan çok karmaşık bir süreç. Mart 2018’de, ülkenin merkez bankası kripto para birimi ticaretini yasakladığını duyurdu. Ancak iki yıl sonra Hindistan Yüksek Mahkemesi kararı bozdu.

Dijital varlıklarla çalışmak için yasal olarak uygun olmasına rağmen, ülkenin yetkilileri katı kuralları uygulamaya devam etti. Bu yılın başlarından gelen raporlar , yerel halkın tüm kripto para birimi faaliyetlerini bildirmek zorunda olduğunu ortaya koyuyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu