HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Para Yatırım Uygulaması Coinseed Kapandı

Coinseed, New York Eyalet Başsavcısı tarafından yakın zamanda açılan bir davanın ardından kapanıyor.

Coinseed CEO’su Delgerdalai Davaasambuu, şirketin 2019 senesine kadar New York’ta durarak “ölümcül bir hata” yaptığını söyledi.

Kripto ticaret uygulaması Coinseed bugün yaptığı açıklamada, New York Eyalet Başsavcısı Letitia James tarafından yakın zamanda açılan bir davanın sonrasında kapandığını duyurdu. Şirket CEO’su resmi web sitesinde şunları söyledi:

Öncelikle şirketimize olan bağlılığınız ve desteğiniz için teşekkür etmek istiyorum. Coinseed’e kripto para birimlerine yatırım yapmayı kolaylaştırarak yeni nesil kripto yatırımı ortaya çıkarma fikriyle başladım. Coinseed ile hayal ettiğimin en iyi versiyonunu oluşturdum. Bu yüzden inanılmaz derecede üzüntüyle, bugün NYAG’dan (New York Başsavcısı) bir dava nedeniyle uygulamayı kapattığımı duyuruyorum.

Şubat ayında New York Eyalet Başsavcısı, Coinseed ve yöneticilerini yatırımcıları 1 milyon dolardan fazla dolandırmak ve ABD kayıt yasalarını çiğnemekle suçladı.

Mayıs ayının ilerleyen günlerinde New York Eyalet Başsavcısı (NYAG), Coinseed‘in ticari faaliyetini dondurmak ve tüm faaliyetlerini durdurmak için bir mahkeme davası açtı.

Son olarak, Pazartesi günü, NYAG Coinseed’in faaliyetlerini engellemek için mahkeme emri çıkardı. Davanın sanıklarından Coinseed CEO’su Delgerdalai Davaasambuu, “işletmeyi kapatmanın son derece üzücü ve sinir bozucu” olduğunu söyledi.

Coinseed, 2017 senesinde kuruldu ve 2018’de bir ICO başlatarak 1 milyon dolar topladı. NYAG’a göre, Coinseed, CSD jetonunu yayınlayarak ICO şeklinde kayıt dışı bir menkul kıymet teklifi gerçekleştirdi.

New York Eyalet Başsavcıs, Coinseed’in iddia edilen dolandırıcılık işlemleri nedeniyle varlıklarını korumaktan endişe duyan yatırımcılardan 200‘e yakın şikayet aldığını söyledi. Açılan davalar sonucunda şirket CEO’su kapandığını duyurdu.

Coinseed CEO’su Davaasambuu, kullanıcı fonlarına yönelik, “Yakında iade edilecekler. Bu konuda hukuk firmalarıyla görüşüyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu