HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Para Ticaret platformu Robinhood’a 70 Milyon Dolar Ceza Kesildi

Komisyonsuz hisse senedi alım satımı platformu Robinhood sistemdeki kesintiler ve yanıltıcı bilgiler nedeniyle 70 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Ticaret platformu Robinhood, 2015 senesinde tanıtılmıştı. Uygulama, kurulduğu ilk günden itibaren büyük ilgi görerek hızla büyümeye başladı.

Yapılan son açıklamalara göre Robinhood, sistem kesintileri ve müşterilere yanıltıcı bilgi verildiği iddiasıyla ABD’deki bir finans kuruluşu tarafından yaklaşık 70 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Finans Sektörü Düzenleme Kurumu (FINRA) tarafından uygulanan ceza, şimdiye kadar kurumun verdiği en büyük ceza olarak kayıtlara geçti.

FINRA açıklamada , milyonlarca müşterinin Robinhood’dan yanlış ve yanıltıcı bilgiler aldığını söyledi. Mart 2020 yılında firmanın sistemlerinin kesintilerinden etkilenen müşterilerin uğradığı önemli zararı düşündüklerini söyledi. 

Komisyonsuz hisse senedi alım satımı ve borsada işlem gören fonlar sunmasıyla tanınan Robinhood, Ocak ayında küresel ilgi odağı oldu .

Robinhood cephesinden ise suçlamaları kabul eden ya da reddeden bir açıklama gelmedi. Uygulama şu anda aktif bir şekilde faaliyet göstermeye devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu