HaberlerKripto Para Haberleri

3.6 Milyar Dolarlık Kripto Para Soygunu

Güney Afrika Bankası FNB dolandırıcılıkla suçlanan Africrypt ile iş ilişkisini reddetti

Kripto para yatırım şirketi Africrypt’in yakın zamanda çöktüğü bildirilmişti. Güney Afrika finans kurumu FNB’nin Africrypt ile ilişkili olduğu iddia ediliyordu.

Yerel basına göre, önde gelen finans kurumlarından FNB, yakın zamanda çöken kripto yatırım şirketi Africrypt ile bankacılık ilişkisi iddialarını reddediyor.

Kurum ek olarak,  Africrypt’in iki yöneticisinin milyarlarca dolarlık yatırımcı fonuyla ortadan kaybolmasına yardımcı olan işlemlerine izin vermediği konusunda ısrar etti.

Yatırımcı Fonları Kayboldu

Finansal kurumun reddettiği iddialar, Africrypt’in aniden çalışmayı durdurmasından yaklaşık iki ay sonra geldi. Africrypt’in yönetim ekibi ticaret sistemlerinin ihlal edildiğini iddia etti. Yöneticiler, bu ihlalin müşteri hesaplarını, cüzdanları ve düğümleri tehlikeye attığını ve böylece Africrypt’i tüm hesapları dondurmaya zorladığını söyledi.

Bununla birlikte, sözde ihlalden kısa bir süre sonra, Africrypt direktörleri Ameer Cajee ve kardeşi Raees Cajee’nin kripto para fonlarını Güney Afrika hesaplarından Nisan 2021‘de Bitcoin aracılığıyla aktardığı iddia ediliyor.

Güney Afrika basınında çıkan haberlere göre, 3.6 milyar dolarlık yatırımcı fonu ortadan kayboldu. FNB sözcüsü Nadiah Maharaj, Africypt ile herhangi bir ilişkilerinin olmadığını söyledi

Bir medya raporuna göre, Maharaj müşteri gizliliği kısıtlamalarına atıfta bulunarak şunları söyledi:

FNB, Africrypt ile bankacılık ilişkisi olmadığını bir kez daha doğruladı. Müşteri gizliliği nedeniyle, FNB belirli banka hesaplarıyla ilgili herhangi bir bilgi sağlayamaz.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu