HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Para Şirketleri İkinci Çeyrekte 4,4 Milyar Dolarlık Rekora İmza Attı

Kripto para şirketleri, ikinci çeyrekte kümülatif olarak 4,4 milyar dolarlık fon sağladı

CNBC, iş analitiği platformu CB Insights‘tan alınan verilerle önemli bir rapor oluşturdu. Bu rapora göre, girişimciler, büyük bir kripto para birimi çöküşüne rağmen, 2021’in ikinci çeyreğinde kripto para şirketlerine 4,4 milyar dolar harcadı .

Böylesine yüksek bir meblağ ile 2. Çeyrek, 2020‘nin tamamını (2.3 milyar dolar) geride bırakarak 1. çeyreği (2.89 milyar dolar) rahatça solladı.

CB Öngörüleri
Görüntü: cnbc.com

USD Coin‘in (USDC) arkasındaki ABD merkezli eşler arası ödeme şirketi Circle, Mayıs ayı sonlarında açıklanan 440 milyon dolarlık devasa fonlama turuyla önceki çeyrekte zirveye çıktı.

[affiliate_news2 id=”4229″]

Fransız donanım cüzdan üreticisi Ledger, Haziran ayının başında 380 milyon dolarlık C Serisini güvence altına aldıktan sonra kendine ikinci sırada yer buldu.

CB Insights’tan Chris Bendtsen, ikinci çeyreğin ortasında sektörü sarsan büyük düzeltmeye rağmen VC firmalarının kriptoda yükselişe devam ettiğini iddia ediyor:

Kısa vadeli fiyat oynaklığına rağmen, VC firmaları hala ana akım bir varlık sınıfı olarak kriptonun geleceği ve blok zincirinin finansal piyasaları daha güvenli hale getirme potansiyeli konusunda yükselişte.

Bitcoin, Coinbase‘in halka arz edildiği 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.895 Dolar’a yükseldi. Ardından keskin bir dönüş yaptı ve bir aydan fazla bir süre içinde zirveden %53 düştü. Q2, 2018‘den bu yana Bitcoin’in en kötü çeyreği oldu.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu