HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Para Piyasasında Düşüş Sürecek Mi?

Tüm kripto para piyasası kan kaybederken Bitcoin'in hakimiyeti artmaya devam ediyor.

Tüm kripto para piyasası yalnızca son 24 saatte 180 milyar dolar düşüş yaşadı. Fakat Bitcoin’in hakimiyeti artmaya devam ediyor.

Dünün zirvesinden bu yana toplam piyasa değerinde 180 milyar dolar düşüş meydana geldi. Bununla beraber, son birkaç gün boyunca, Bitcoin’in hakimiyetinin neredeyse %46‘ya çıktığını belirtmekte fayda var.

Bitcoin Fiyatı 35.000 Doların Altında İndi

Dün, Bitcoin kripto para biriminin fiyatı toparlanmanın eşiğindeydi. Tam olarak 38.200 Dolar ile gün içi en yüksek seviyeye ulaştı. Bugün, yaklaşık 34.479 Dolar’lık en düşük seviyeye geriledi ve Bitcoin son 24 saatte yaklaşık % 4.4 düşüş yaşadı.

Son 1 hafta içerisinde BTC kripto para birimi Çarşamba günü erken saatlerde 30.000 Dolar’a kadar indi. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesinden % 25 daha azdı.

Kripto paraların toplam piyasa değeri yaklaşık 180 milyar dolar azalırken BTC’nin hakimiyeti % 46‘ya yükseldi. Bu da birincil kripto para biriminin altcoinlere kıyasla çok daha iyi toparlandığının bir işaretidir.

Altcoinler için Zor Günler

Altcoinler  BTC’den çok daha kötü istatistiklere sahip. Tüm pazar tamamen kırmızıya boyanmış durumda. Ethereum  günde yaklaşık % 9, Binance Coin (BNB) % 12.5, Cardano (ADA) yaklaşık % 7.5 vb. pek çok gerileyen altcoin mevcut.

Piyasa değerine göre en iyi 100 kripto para biriminden tek dikkate değer kazanç sağlayanlar XinFin Network (% 10), Shiba Inu’nun SHIB Tokeni (% 10), Theta ve Theta Fuel oldu. Pek çok analist bu durumun sebebi olarak Çin‘den gelen yasak duyurularının yinelenmesini gösteriyor.

Kripto Para Birimleri İçin Yapılan Duyurular İlk Değil

Geçtiğimiz günlerde Çin Devlet Konseyi, yetkililerin Bitcoin madenciliği ve ticaretine baskı yapması gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

Elbette bu Çin’den ilk kez gelen bir duyuru değil. 2013 ve 2017 senelerinde de pek çok kez benzeri düzenleme duyuruları yapılmıştı. Ancak her ne olursa olsun kripto para ticareti devam etti.

Özellikle 2020‘nin sonlarından itibaren piyasayı manipüle etme çabaları da gözle görülür bir şekilde artmaya başladı. Pek çok kripto para uzmanı bu tür durumların geçici olduğunu ve kripto paraların potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu dile getiriyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu