Kripto Para Ödeme Hizmeti MoonPay, Coatue ve Tiger’dan 555 Milyon Dolar Topladı

Kripto Para Ödeme Hizmeti MoonPay, Coatue ve Tiger’dan 555 Milyon Dolar Topladı

Kripto para ödemeleri altyapı hizmeti MoonPay, Coatue ve Tiger Global’den 555 milyon dolarlık devasa bir fon topladığını ve 3.4 milyar dolarlık bir değere ulaştığını duyurduŞirket bu yıl 150 milyon dolar net gelir elde etti. 

Bugünkü duyuru, The Information’ın daha önceki bir raporunu doğruluyorMoonPay, kullanıcıların kripto ve dijital varlıklar için kart, Apple Pay ve hatta açık bankacılık yoluyla ödeme yapmasına olanak tanıyor.

2019’daki kuruluşundan bu yana şirket, 90’dan fazla kripto para biriminde işlemleri kolaylaştırdı ve 7 milyonun üzerinde bir kullanıcı tabanı oluşturdu. 

Firma geçtiğimiz günlerde dijital sanatçı Beeple ile yaptığı röportaj sırasında talk show sunucusu Jimmy Fallon’dan bir not aldı. Fallon, ilk NFT’sini satın almak için şirketin hizmetlerini kullandı. Fallon, şirketi “Kripto paralar için PayPal” olarak nitelendirdi.

Ancak şimdilik şirket, süper bir kripto uygulaması olmak için diğer ürün gruplarına girmeyi planlamıyor. Bunun yerine, eğlence endüstrisindeki NFT’lerin popülaritesinden yararlanmaya ve kriptonun ana akım benimsenmesini daha da artırmaya odaklanıyor. 

MoonPay, işe alımları finanse etmenin ve şirketin birleşme ve satın almaları sürdürmesini sağlamanın bir yolu olarak risk sermayesi parası alıyor.

Şirketin Tiger ve Coatue’den fon almasının bir başka nedeni de, yüksek değerlere ulaşan markaların yaygınlaştığı bir sektörde değer açısından rekabetçi kalmaktı.