HaberlerKripto Para Haberleri

Çinli İnternet Kafe Sahipleri, Salgının Yarattığı Ekonomik Krizi Atlatmak İçin Mining Yapıyor

Çin'deki internet kafe sahipleri, 2020'de geçici olarak kapatıldıktan sonra kripto madenciliği çiftlikleri kurmak için tesislerini kullanıyor.

Korona virüs salgını, milyonlarca kişinin eve kapanmasına neden oldu. İnsanlar bu süreçte krizle başa çıkabilmek için yeni iş kanallarına yöneldi ve kripto para mining işlemleri bir kez daha gündeme geldi.

Çin’deki internet kafe sahipleri, alınan karar doğrultusunda geçici olarak kapatılmıştı. Yapılan araştırmaya göre şuan büyük bir kısmı mekanlarını kripto para madencilik çiftliği kurmak için kullanıyor.

İnternet Kafeciler Mining İşlemlerinden Ayda Yaklaşık 6.200 Dolar Kazanıyor

Yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre , günde 24 saat çalışan yaklaşık 13.000 internet destekli kafe, bilgisayarları başlangıçta oyuncular için şartlandırılmış olduğundan, dijital varlıkların madenciliğini yapmak için üst düzey bilgisayarlarını kullanıyorlar.

Mining
Mining

Bazıları, aylık olarak kripto para birimlerinden 40.000 Yuan (6.200 Dolar) değerinin üzerinde para kazandığını iddia ediyor.

Rapor, kafe sahiplerin madencilik faaliyetlerini yürütmek için 200 bilgisayar bile kullandığını belirtiyor. İşler %50 oranında düştüğü için bilgisayarları boştayken bu şekilde değerlendirmek istiyorlar.

Çinli bir internet kafe olan Wang Xi’nin sahibi Eylül 2020’den bu yana 200.000 yuan (31.000 Dolar) kazandığını iddia ediyor. Bazı meslektaşlarının karlılığı nedeniyle dijital varlık madenciliğine yöneldiğini belirtti ve şunları söyledi:

Geçen yılki salgının etkisi nedeniyle, İnternet kafeler uzun süre kapalıydı ve insan akışı çok fazla değildi. Ancak son zamanlarda biraz iyileşti. Bildiğim kadarıyla, Nantong kentsel bölgesindeki çoğu İnternet kafe benim yolumu seçti.

Ayrıca madencilik teçhizatı hakkında daha fazla teknik detay verdi ve ekledi:

5GB grafik kartı kullanan bir mağaza bilgisayarım var.100 bilgisayar miktarını hesaplarsanız, aylık gelir 37.000 yuan (5.750 Dolar) olur. Sektördeki elektrik tüketimi yalnızca 0,6 Yuan / kWh’dir.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu