Kripto Para Kredi Platformu Celsius, Bitcoin Madencilik Yatırımını 500 Milyon Dolara Çıkardı

Kripto Para Kredi Platformu Celsius, Bitcoin Madencilik Yatırımını 500 Milyon Dolara Çıkardı

Celsius Network, Bitcoin madencilik yatırımını ikiye katlayarak 300 milyon dolar daha ekledi. Celsius CEO’su Alex Mashinsky bugün yatırımın Kuzey Amerika’daki tescilli Bitcoin madenciliği hash oranını ve güç kapasitesini genişletmek için yapıldığını söyledi.

Yönetici “Bunlar bu yıl ve gelecek yıl için taahhütlerdir. Bu nedenle gelecek yılın sonuna kadar her zaman madencilik kapasitesini arttıracağız” dedi. Ek olarak Firmanın önümüzdeki aylarda beklenen hash oranı artışını kıracağını kaydetti.

Bu 300 milyon dolarlık yatırım, Celsius’un bu yılın başlarında Bitcoin madencilik ekipmanlarına ve Bitcoin madencilik firmaları Core Scientific, Rhodium Enterprises ve madencilik havuzu Luxor Technologies’in öz sermayesine yaptığı 200 milyon dolarlık yatırımı takip ediyor. Bunun yanında Core Scientific, halka açılma hedefiyle bir birleşme anlaşması yapıyor.

Yatırım, merkezi kredi platformunu Kuzey Amerika’daki en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri haline getirecek gibi görünüyor. 

Mashinsky, Celsius’un şu anda çoğu Bitmain’in en yeni nesil AntMiner S19 serisi olan yaklaşık 22.000 Bitcoin ASIC madencisinden oluşan operasyonel bir madencilik filosuna sahip olduğunu söyledi. 

Firma bu ayın başlarında Bitmain’in Dubai’deki konferansı sırasında, Bitmain’in saniyede 140 terahash (TH/s) işlem gücüne sahip en yeni AntMiner S19XP modeli için bekleyen siparişleri olduğunu duyurdu.

Celsius’un artan yatırımı, Çin’in madencilik sektöründeki baskısının yarattığı fırsattan yararlanmayı amaçlayan Kuzey Amerika’daki bir Bitcoin madencilik altyapısının ve bağış toplama çalışmasının bir parçası.

Mashinsky, “Makine satın alan birçok insan, rekabetin orada olmayacağını düşünüyor, ancak şimdi çok daha fazla katılımcı var bu yüzden bu işte gerçekten iyi olmalısınız,” dedi.