HaberlerKripto Para Haberleri

Çin’de Üç Kuruluş Tarafından Yayınlanan Kripto Para Kısıtlamaları Hükümet Kanadından Geri Çevrilebilir

3 endüstri kuruluşu tarafından yayınlanan düzenleme raporu hükümet yetkilileri tarafından incelenmemiş olabilir.

18 Mayıs’da Çin Ulusal İnternet Finansmanı Derneği, Çin Bankacılık Birliği ve Çin Ödeme ve Takas Derneği ortak bir açıklama yaparak kripto para birimlerinin gerçek değerlerle beslenmediğini vurgulamıştı. Kripto para kısıtlamaları kapsamında yatırımcılar spekülatif kripto ticaretine karşı uyarılmıştı.

Dün akşam Çinli gazeteci Colin Wu gönderdiği Tweet’de, Çin Merkez Bankası’na bağlı üç derneğin kurumların sanal para işi yapmamalarını gerektiren, halkı sanal para birimine katılmamaya çağıran ve sanal para işlemlerinin kanunla korunmadığını vurgulayan bir belge yayınladığı belirtildi.

 

Kripto Para Kısıtlamaları Devlet Tarafından Düzenlenmemiş Bir Belge Mi?

Üç endüstri kuruluşu kripto para fiyatlarının kolayca manipüle edildiğine ve ticaret sözleşmelerinin Çin yasaları tarafından korunmadığına dikkat çekmişti. Ancak Wu Blockchain konu hakkında farklı bir açıklama da bulundu.

Wu Blockchain‘e göre belgenin Çinli yetkililer tarafından değil dernek tarafından yayınlanmış olması, belgenin henüz daha yüksek bir hükümet incelemesine ulaşmadığını gösteriyor.

Dün akşam hükümet yetkilileri tarafından bir açıklama gelmemesi de bu görüşün doğru olma ihtimalini arttırıyor.

Üç kuruluşun ortak yayınladığı kripto para kararı henüz onaylanmamış olabilir. Yetkililerin yakın zamanda açıklama yapması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu