Kripto Para Haberleri

Güney Kore, Kripto Para Kimlik Avı Sitelerini Tek Tek Çökertecek

Güney Koreli kolluk kuvvetleri son zamanlarda sayıları bir hayli artan kimlik avı sitelerini çökertmek için büyük bir alt yapı geliştiriyor.

Güney Koreli kolluk kuvvetleri, son zamanlarda sayıları büyük ölçüde artan kripto para birimi kimlik avı web sitelerini çökertmek için ”İzleme” altyapısını güçlendiriyor.

Yerel medya kanallarından Yonhap’ın Pazar aktardığı bilgilere göre, ülkenin BİT bakanlığı altyapıyı konuşlandırmak ve sürdürmek için Ulusal Polis Teşkilatı ile işbirliği yapıyor. 

Sistem, sahte web sitelerini tespit etmek ve hızlı bir şekilde kaldırmak için 24 saatlik bir gözetim sistemi çalıştıracaktır.

Kripto Para Kimlik Avı Saldırılarının Sayısı Arttı

Bakanlık, kısa mesajlarla yapılan kimlik avı saldırılarının sayısının önemli ölçüde arttığını ve dijital para borsası kullanıcılarını kimlik bilgilerini çalmak için kötü amaçlı web sitelerine yönlendirdiğini ortaya koydu.

 Koreli yetkililer, geçtiğimiz üç ay içinde bu tür 32 kimlik avı web sitesini zaten yasaklarken, geçen yılki sayı ise 41 olarak belirtildi.

Ülkenin kolluk kuvvetleri , geçtiğimiz Mart ayından bu yana kripto para kimlik avı platformlarına aktif olarak müdahale ediyor. Rapor ayrıca, polis departmanının kripto para birimlerine hileli erişim ve satışla ilgili 21 vakayı araştırdığını da vurguladı.

Güney Kore bu alanda büyük çalışmalar yapmaya başladı. Yetkililer zararlı sitelerin izlenmesi için güçlü bir alt yapı geliştirdiklerini dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu