HaberlerKripto Para Haberleri

İspanya’da Kripto Para İşlemlerinin Raporlanmasını Zorunlu Kılan Yasa Taslağı Onaylandı

Uzun süredir kongrede tartışılan yasa taslağı İspanya Kongresi Finans Komisyonu tarafından onaylandı.

İspanya Kongresi Finans Komisyonu bugün önemli bir yasa taslağını onayladı. Bu taslağa göre İspanya’da kripto para işlemlerinin raporlanması zorunlu hale gelecek.

Uzun süredir kongrede tartışılan yasa, kullanıcıların vergi ödemekten kaçmasına imkan sağlayan boşlukları kapatmayı hedefliyor.

İspanya Merkezli Gözetim Hizmetlerinin Kripto Para İşlemlerini Bildirmesi Gerekecek

Hazırlana  yasa taslağı çarşamba günü İspanya Kongresi Finans Komisyonu tarafından onaylandı. İspanya merkezli üçüncü taraf gözetim hizmetleri artık müşterilerin kripto para birimleri ile yaptığı tüm işlemleri rapor etmek zorunda kalacak.

ispanya

Ülke bu yasa ile vergi kaçakçılığını önlemek istiyor. Artık tüm kripto para fonları raporlanacak. Bunlara ICO’larda dahil olacak.

Daha önce kripto para şirketlerinin faaliyetlerini vergi makamlarına bildirmesi gerekmiyordu ve bunu yapmanın sorumluluğu kripto para sahiplerine aitti.

Mevcut yasa, kullanıcıların dijital paralarda 50.000 Euro‘dan fazla varlıkları ve bunların ticaretinden elde edilen tüm kazançları bildirmelerini zorunlu kılıyor.

İspanya’da kripto para borsaları, müşterilerinin kimliğini ve her birinin işlemlerini vergi makamlarına bildirmek zorunda kalacak. Kanun taslağı, onaylanmak üzere Senato’ya gidecek.

Bu ayın başlarında, İspanyol hükümeti, borsaları ve kripto para saklama şirketlerini, verilerini Avrupa Birliği ülkeleri bloğu ile paylaşmak için tüm kripto para birimi işlemlerinin bir raporunu oluşturmaya zorlayan bir kraliyet kararnamesi de imzaladı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu