Kripto para ile verilen maaşlar, genç yetenekleri çekmenin popüler bir yolu haline geliyor

Kripto para ile verilen maaşlar, genç yetenekleri çekmenin popüler bir yolu haline geliyor

Sporcular ve politikacılar, bu yılın başlarında kripto para ile ödeme almayı tercih ettikleri için manşetlere çıktılar. Şimdi, daha genç bir işgücünü çekmek için şirketler kripto para maaşları sunmaya başlıyor. 

Yakın tarihli bir CNBC makalesi, kripto para ödemeleriyle ilgili iki farklı durumu vurguladı. Üniversite öğrencisi Stephen Gerrits ve sanatçı Tiyanna Brown, maaşlarını kripto para biriminde almaya karar verdi. Gerrits bir teknoloji girişiminde yarı zamanlı çalışıyor, Brown ise EthereumETH ) karşılığında dijital sanat satıyor.

Gerrits’e göre, kripto paralardaki fiyat değişiklikleri nedeniyle nakit olarak kazandığından daha fazlasını kazandı. Gerrits, fiyatların sık sık düştüğüne de değindi.

Bu arada 29 yaşındaki Tiyanna Brown, dijital sanatınız için ödeme olarak ETH almanızı sağlayan bir platform olan Rarible’da eserlerini satıyor.

Brown, bunun uzun vadede daha iyi sonuçlar sağlayacağı konusunda iyimser. “Neredeyse lisans gibi, bu yüzden biri sanatınızı her kullandığında, bir yüzde kazanırsınız” dedi.

Yalnızca 2021’de birçok rapor, sporcuların kripto parayla ödeme aldığını gösteriyor. Ağustos ayında, futbol yıldızı Lionel Messi, Paris Saint-Germain ile yaptığı anlaşma için taraftar tokenları aldı. 

Kasım ayında, Ulusal Futbol Ligi oyuncuları Odell Beckham Jr. ve Aaron Rodgers kripto ödemelerini kabul etmeyi seçti. İlki, NFL maaşının tamamını Bitcoin ( BTC ) olarak alacağını, ikincisi ise maaşının yalnızca bir kısmını BTC olarak alacağını söyledi.

Bunların yanı sıra, Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano’nun meydan okumasına yanıt olarak, üç ABD’li politikacı maaşlarını BTC olarak kabul edeceklerini açıkladı. Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, New York Belediye Başkanı seçilen Eric Adams ve Tampa Belediye Başkanı Jane Castor, BTC maaş çeklerini alacaklarını söyledi.