HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Para İle En Pahalı Gayrimenkul Alımı Gerçekleşti: 22,5 Milyon Dolar

Gizemli bir alıcı, Miami Beach'te okyanus kıyısındaki özel bir apartman dairesi için 22,5 milyon dolarlık kripto para ödedi.

Gizemli bir yatırımcı, Miami Beach‘te lüks bir çatı katı satın almak için rekor bir seviye olan 22,5 milyon dolarlık dijital varlık ödedi. Yapılan bu işlem, kripto para ile ödenen en pahalı konut işlemi oldu.

The Pearl of Arte Surfside Kripto Parayla Satıldı

Forbes’in yakın tarihli bir basın açıklamasına göre bir kişinin Miami’deki Surfside semtinde bulunan okyanus kıyısındaki özel bir apartman dairesini 22,5 milyon dolarlık devasa bir tutar karşılığında satın aldığı belirtildi.

Alıcı, en lüks binalardan biri olan Arte Surfside‘da daire almak için kripto para birimleri kullandı. Ancak, hangi kripto para birimini kullandığına dair detay verilmedi.

Bu işlem, şimdiye kadar kripto para ile alınan en büyük gayrimenkul oldu. Miami Beach’teki mülkler, son derece pahalı olmasıyla biliniyor. Donald Trump’ın kızı Ivanka ve kocası Jared Kusher aynı binada bir daireye sahipler.

Arte Surfside yetkililerinden Alex Sapir, bu tür anlaşmaların oldukça güvenli olduğunu iddia etti:

“Her iki taraf için de sorunsuz ve güvenli olan kripto para birimi işlemleri için güçlü bir bastırılmış talep var. Arte’deki işlem bunun en iyi örneği oldu. Nitelikli alıcılardan aldığımız çağrıların sayısı oldukça fazla.”

Bu satın alma işlemi Miami’deki tüm emlak sektörü için büyük bir başarıyı temsil ediyor ve kripto para birimlerinin değerini arttırıyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu