HaberlerKripto Para Haberleri

Çin Polisi Kripto Para Dolandırıcılığı Suçlamasıyla 1000’den Fazla Kişiyi Tutukladı

Çin, yerel makamları kripto para sahtekarlarıyla mücadele çabalarını sürdürüyor.

Çinli yetkililer, dolandırıcılık faaliyetleri ve kara para aklamak için kripto para birimi kullandığı iddia edilen 1100 şüpheliyi tutukladığını duyurdu.

Çin Kripto Üzerindeki Baskıya Devam Ediyor

Kamu Güvenliği Bakanlığı Çarşamba günü, yetkililerin yasadışı bir suç çetesi işlettiği iddia edilen bir grubu çökerttiğini duyurdu

Duyuruya göre şüpheliler kolluk kuvvetlerinden kaçmak ve kara para aklamak için kripto para kullandılar. Yetkililer, kart dondurma operasyonuyla para akışını durdurmayı ve şüphelileri yakalamayı başardı.

Ocak 2020‘den bu yana Çin hükümeti, ülkedeki kara para aklama ve yasa dışı faaliyetlerle mücadele etmek için kripto para birimi ve telekomünikasyon endüstrisini hedef alan sert önlemler aldı.

Kamu Güvenliği Bakanlığı’na göre, en son gelişme, kara para aklama faaliyetleri için kripto para kullanan kişilere odaklanan bir operasyon oldu.

Soruşturmalar sonucunda 1.100 şüpheli tutuklandı ve 170 suç çetesi çökertildi. Bunun yanında Çin, kripto para birimi endüstrisine karşı olumsuz bir tutum benimsemeye devam etti.

Dün de Sincan bölgesindeki Bitcoin madencilerine faaliyetlerini durdurma emri verilmişti. Ek olarak Baidu ve diğer Çinli arama motorlarının kripto para borsalarını aramalardan engellediği iddia edildi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu