HaberlerKripto Para Piyasası

Kripto Para Borsası OKEx, Kanada Düzenleyicisinin Hedefinde Görünüyor

Kanadalı düzenleyici, OKEx operatörünün menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini iddia ediyor

Kripto para borsası OKEx, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’nun hedeflerinde görünen en son kripto para borsası oldu.

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, Seyşeller Cumhuriyeti’nde OKEx kripto para borsası işleten bir tüzel kişilik olan Aux Cayes FinTech Company Limited’in eyaletin menkul kıymetleri düzenleyen yasasına uymadığını iddia etti.

19 Aralık’ta Kanadalı düzenleyici, değişimin Seyşeller merkezli operatörü aux Cayes Fintech’in, düzenleyici ile herhangi bir uyum tartışması başlatmadan hizmetlerini en büyük Kanada eyaletinde sunduğunu iddia ediyor.

18 Ağustos tarihli bir bildirimde, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu veya OSC, Aux Cayes’in yasa dışı faaliyetlerde bulunmuş olabileceğini ve yetkililerle işbirliği yapmazsa düzenleyici işlemle karşı karşıya kalabileceğini iddia etti.

OSC’ye göre, OKEx aracılığıyla sunulan kripto varlık ürünleri, menkul kıymetler ve türev ürünler olarak kabul edilir ve Ontario menkul kıymetler yasasına tabidir. Düzenleyici, Aux Cayes’in bölgenin kayıt ve izahname gerekliliklerine uymadığını iddia ediyor.

OSC, Mart ayında eyalette faaliyet gösteren tüm kripto varlık alım satım platformlarına, 19 Nisan’a kadar menkul kıymetler yasasına uymaları veya düzenleyici işlemle karşı karşıya kalmaları gerektiği konusunda bir uyarı yayınladı.

Düzenleyici kurumun icra ekibi, Aux Cayes‘in Haziran ayında sınırlı sorulara yanıt verdiğini söylemesine rağmen, platform, hesap sayısı ve toplam varlıklar da dahil olmak üzere “Ontario müşterileri hakkında temel bilgiler” sağlayamadı.

19 Ağustos tarihli bir bildiriye göre, kurum iddiaları ele almak için 15 Eylül’de bir duruşma planladı .

Personelimiz, uyumlu olmayan kripto varlık alım satım platformlarına karşı harekete geçmeye devam edecek ve yaptırım eylemini desteklemek için bilgi alışverişinde bulunmak üzere uluslararası menkul kıymetler düzenleyicileriyle temas halinde olacak.

Komisyon, Bybit, kripto borsası KuCoin ve Polo Digital Assets hakkında da benzer iddialarda bulundu

Komisyon, Poloniex‘in ana şirketi olan Bybit, kripto borsası KuCoin ve Polo Digital Assets hakkında da benzer iddialarda bulundu.

OSC, platformların 19 Nisan tarihine kadar menkul kıymetler düzenleyicisi ile iletişime geçmediğini ve menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini iddia ediyor. Büyük kripto borsası Binance, Haziran ayında Ontario’da bulunan kullanıcılara hizmet vermeyi durduracağını duyurmuştu.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu