Faydalı BilgilerHaberler

Kripto Para Yatırımlarınızda Kayıpları Minimuma Düşürecek Öneriler

Daha sağlıklı bir yatırım yapmak için dikkat edilmesi gereken hususlara bir göz atın. 

Kripto para sektörüne henüz yeni adım atmış yatırımcılar öncelikle bu piyasanın nasıl çalıştığına dair bir fikir geliştirmelidir. Bunun için sunulan farklı kripto para birimleri hakkında yeterli bilgi edinmek adına zaman ayırmanız gerekiyor.

Binlerce farklı coin ve token olduğundan BTC ve ETH’nin ötesine bakmak büyük önem arz ediyor. Ek olarak kripto para dünyasının nasıl çalıştığını anlamak için blockchain teknolojisini iyi kavramanız lazım. Şimdi daha sağlıklı bir yatırım yapmak için dikkat edilmesi gereken hususlara bir göz atalım.

Para Yönetimi

Kripto paralar söz konusu olduğunda insanların büyük bir kısmı bunun tamamen grafik okumaktan ve işlem yapmaktan geçtiğini düşünüyor. Bu görüşten farklı olarak dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri paranızı olası risk faktörlerini analiz ederek farklı kripto para birimlerine dağıtmaktır.

Duygularınızı Kontrol Altına Alın

Kripto para piyasasında yatırım yaparken duygularınız her zaman ikinci planda olmalıdır. Akılcı ve rasyonel kararlar vererek doğru hamleler yapabilir ve istediğiniz kazançları elde edebilirsiniz.

Düşük Fiyatlandırmalara Dikkat

Piyasada düşük fiyatlı yüzlerce altcoin bulunuyor. Düşükten alıp yüksekten satma hayali kurarak yalnızca ucuz diye kripto paralara yatırım yapmak doğru değildir. Aldığınız ucuz coinler senelerce yerinde sayabilir. Bunun pek çok örneğini görebilirsiniz.

FOMO‘ dan Kaçının

FOMO psikolojik bir terimdir. Kaybetme korkusu olarak bilinir. Bir coinin yükselişinde ya da düşüşünde ani kararlar vermekten kaçınmalısınız. Her zaman ayaklarınızı sağlam bir şekilde yere basan kararlar almanız gerekiyor.

Zararı Durdurma ve Kar Hedefi Belirlemek

Zarar durdurmak ve kar hedefi belirlemek bir finansal yatırımda kullanabileceğiniz en harika işlemdir. Bu yöntem ile fiyatlarda meydana gelen geri çekilmelerden kaynaklı kayıplarınızı sınırlandırabilirsiniz.

İşlem Hacmi Yüksek Olan Kripto Para

Her zaman alım satım işleminin daha kolay olduğu kripto paralar tercih edilmelidir. Bilinirliği ve fiyatlamaları daha öngörülebilir, işlem hacmi yüksek olan coinlere yönelebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu