Altcoin HaberleriHaberler

Gizlilik Esaslı Kripto Para Birimi Monero İçin Ümitler Tekrar Yeşerdi

Son zamanlarda gizli işlemlere olan talebin artmasıyla birlikte gizlilik esaslı kripto para birimi Monero toparlanmaya başladı.

Gizlilik esaslı kripto para birimi Monero, son zamanlarda gizli işlemlere olan talebin artmasıyla birlikte, 7 Mayıs’da birim başına 515 ABD doları ile tüm zamanların en yüksek seviyesini yakaladı.

Monero, son üç ayda % 190‘dan fazla kazanç elde ederken, zcash, verge, horizen ve grin gibi diğer gizlilik paraları da önemli yükselişler gördü.

Ünlü Kripto Para Birimi Monero (XMR), Çoğu Gizlilik Parasından Daha Önce ATH’e Ulaştı

Kripto para birimleri çılgınca değer kazanırken, düzenleme iklimi büyük ölçüde arttı. Dünya çapındaki hükümetler ve blockchain gözetim firmaları bu alana büyük ilgi göstermeye başladı. İlginç bir şekilde, düzenleyici baskılar arttıkça ve borsalar mahremiyet paralarını kaldırdıkça, talebi daha da yükseldi.

2021’de gizlilik esaslı dijital paralar kuzeye doğru hareket etmeye başladı ve Cuma günü Monero (XMR) tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı .

Monero 2014 senesinde tasarlandı ve açık kaynak kodu, bir Bitoin fork’u (BTC) değil, Cryptonote uygulamasına dayalı bir çalışma kanıtı (PoW) olarak karşımıza çıktı.

Gizlilik Merkezli Madeni Paralar Yeni Kazançları Görün, Monero Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatını Yakalar

XMR’nin blok zinciri “gizlenmiş bir genel muhasebe defteri” olarak kabul edilir. En büyük avantajı ise ”Kurşun geçimez” olarak adlandırılan tek seferlik gizli adresleridir.

ABD gibi hükümetler, Monero’nun gizlilik avantajlarının farkında ve hatta gizlilik özelliklerini aşan bir araç için ödeme yapmayı bile teklif ettiler .

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu