Kripto para birimi fiyatları aşağı yönlü eğilimini sürdürüyor

Kripto para birimi fiyatları aşağı yönlü eğilimini sürdürüyor

Makro piyasalar, küresel maliye politikasının belirsizliği ve Covid-19’un Omicron varyantının yeni yıkımları, kripto para piyasasına da sıçradı.

Solana, Polkadot ve Terra gibi popüler kripto para birimleri bugün yaklaşık yüzde 5 değer kaybetti. Coinmarketcap’e göre, pazar lideri Bitcoin son 24 saat içinde % 6’ya kadar geriledi.

BTC, günün geri kalanında 47.000 ABD Doları civarında dengelenmeden önce bu sabahın erken saatlerinde 45.945 ABD Doları seviyesine ulaştı.

Coinmarketcap’e göre, geçen haftanın sonundan bu yana 4.000 ABD Doları civarında işlem gören Ethereum, bu sabah erken saatlerde % 8.5’e kadar düştü ve şu anda 3.714 ABD Doları seviyesinde işlem görüyor.

Eqonex’in borsa satış müdürü Justin d’anethan bu korelasyonun şu anda sektördeki yükseliş göstergelerini bile geçersiz kıldığını söyledi.

Bunun yanında Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz günlerde kripto para birimi ile entegrasyonu artırma beklentisiyle ödeme devi Square’in liderliğine odaklanmak için istifa etti.

d’anethan bu yükseliş faktörlerinin varlığında, düşüş eğiliminin büyük ölçüde uzun vadeli yatırımcılardan ziyade kısa vadeli yatırımcıların sonucu olduğuna ve piyasayı her iki yönde de zorlayan bir güç olmadıkça yılın geri kalanında durgunlaşacağına inanıyor.

Diğerleri, borsalardaki Bitcoin fiyatlarının yatırımcılarla olan biteni her zaman temel düzeyde yansıtmayabileceğini söylüyor.

Kripto para borsası Aax’ın araştırma ve strateji başkanı Ben Caselin, ”Bitcoin’in güçlü bir anti-enflasyonist varlık olmasına rağmen, her gün yeni yatırımcıların farklı seviyelerde deneyime ve Bitcoin’in onlar için neler yapabileceğine dair farklı fikirlere sahip pazara girdiğini unutmamalıyız” Dedi.

Bununla birlikte, kripto endüstrisi de son birkaç gün içinde olumsuz haberlerle karşı karşıya kaldı. İki yüksek profilli hack yaşandı. Ascendex ve Vulcan  sırasıyla 77 milyon ABD Doları ve 140 milyon ABD doları kayıp yaşadı.

d’anethan , duyguları olumsuz etkilemenin yanı sıra, borsalarda önemli miktarda sermaye satıldığı için bunun kripto fiyatları üzerinde olumsuz bir etkisi olacağını da belirtti.