Kripto Para Analiz Girişimi DappRadar, RADAR Token’ı Başlatacak

Kripto Para Analiz Girişimi DappRadar, RADAR Token’ı Başlatacak

DappRadar, son üç yıldır hızla büyüyen merkezi olmayan uygulamalar (dapps) ve oyun endüstrisi hakkında veri ve analizler paylaşıyor.

Şimdi şirket, kendi tokenini piyasaya sürerek ve kendisini bir “dapp store” olarak yeniden şekillendirerek kendisini merkezden uzaklaştırmayı planlıyor.

Perşembe günü firma, kendi tokenini piyasaya süren ve topluluğa ait bir modele geçiş yapan en son blok zincir tabanlı platform olacağını duyurdu.

RADAR token sahipleri çeşitli avantajlar veya ödüller için platformunun gelecekteki gelişimi üzerine oy kullanmanın yanı sıra kazanç erişimini sağlayacaklar.

Geçişin bir parçası olarak DappRadar, hizmetini dapp’ler ve merkezi olmayan oyunlar için bir keşif platformu olarak yeniden konumlandırarak kendisini “Dünyanın Dapp Mağazası” olarak etiketledi.

Merkezi olmayan uygulamalar aynı blok zinciri platformları ( Ethereum gibi ) üzerinde oluşturulabilir veya hatta birlikte çalışabilir varlıklara sahip olabilir.

Ancak genellikle geleneksel uygulamalar ve oyunlar gibi paylaşılan bir mağaza (Apple App Store, Google Play Store veya Valve’s Steam gibi) ile bağlı değildirler.

DappRadar, Uniswap ve PancakeSwap gibi merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinden Ethereum tabanlı Axie Infinity ve WAX ​​tabanlı Alien Worlds gibi popüler oyunlara kadar 27 blok zinciri platformunda çok çeşitli dapp’ler için etkinlik ve ticaret hacmi hakkında veri sağlıyor.