Kripto Firması Amber Group, Temasek Liderliğinde 200 Milyon Dolarlık B+ Serisi Finansman Turunu Tamamladı

Kripto Firması Amber Group, Temasek Liderliğinde 200 Milyon Dolarlık B+ Serisi Finansman Turunu Tamamladı

Amber Group, en son gerçekleştirdiği finansman turuyla sürdürülebilir girişimleri genişletmeyi planlıyor.

Amber Group’un B+ Serisi Finansman Turu

Dijital varlık platformu Amber Group, 200 milyon dolarlık B+ Serisi finansman turunu tamamladığını duyurdu. Tanınmış yatırım firması Temasek, Sequoia China, Pantera Capital ve Tiger Global Management ile birlikte fonlama turuna liderlik eden yatırımcılar arasında yer aldı. 

Kripto ticaret platformunu 3 milyar dolarlık bir değere ulaştıran tur, diğerlerinin yanı sıra Tru Arrow Partners ve Coinbase Ventures’ın katılımını da gördü.

Amber Group’un Küresel İcra Kurulu Başkanı Michael Wu, firmanın ana akım dijital varlıkların benimsenmesini teşvik etmekten daha fazlasını yapmak istediğini söyledi. Yönetici konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Dijital varlıkların herkes için daha iyi bir dünya yaratma fırsatı var. Biz, dijital bir gelecek yaratmaya yardımcı olmak istiyoruz. Bu vizyonu paylaşmakla kalmayıp, sermayesini ve güvenini bize veren yatırımcılarımızın desteğini almaktan gurur duyuyoruz”

Toplanan sermaye, ticaret platformunun Avrupa ve Amerika’daki kurumsal işini desteklemek adına önemli işe alımlar yapması için kullanılacak.

Yönetici, yukarıda belirtilen bölgede geleneksel finans kurumlarından ve büyük aile ofislerinden büyük ilgi olduğuna inanıyor ve Amber, WhaleFin’in dünya çapında hem gelişmiş hem de gelişmekte olan pazarlardaki küresel ayak izini genişletmeyi planlıyor.

Amber, iş genişletme ve stratejik satın almalara ek olarak, sürdürülebilirlik girişimlerine verdiği desteği büyütmeyi de amaçlıyor. Buna paralel olarak, kripto para şirketi kısa süre önce Whale and Dolphin Conservation (WDC) ile bir ortaklık kurdu.