Kripto Dev Grayscale Artık Toplam Varlıklarda Yaklaşık 60.000.000$’ı Yönetiyor

Kripto Dev Grayscale Artık Toplam Varlıklarda Yaklaşık 60.000.000$’ı Yönetiyor

Grayscale Büyümeye Devam Ediyor

Kripto titan Grayscale Investments, azalan kripto piyasası fiyatlarının Cuma öğleden sonra toplamlarını 58,2 milyar dolara düşürmesinin ardından yönetim altındaki toplam varlıklarda (AUM) yaklaşık 60 milyar dolara sahip.

Şirketin’in yönetimi altındaki varlıkları, Grayscale Bitcoin Trust‘ta 41.3 milyar dolardan fazla ve şirketin Ethereum (ETH) Trust‘ta 14,5 milyar dolardan fazlasını içeriyor.

Bu haftanın başlarında şirket, AUM bazında dünyanın en büyük altın fonu olan SPDR Gold Trust’ı (GLD) kısa bir süre geride bıraktı. YCharts’a göre SPDR Gold Shares, 10 Kasım itibariyle yaklaşık 58.31 milyar dolarlık varlık yönetti.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Grayscale Dünyanın En Büyük Altın Fonunu Aştı

Şirketin CEO’su Michael Sonnenshein, Twitter’da Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) de bu hafta 473,7 milyon dolarlık kavramsal günlük hacme sahip olduğunu, bu da BITO olarak adlandırılan ProShares Bitcoin Vadeli İşlemler borsa yatırım fonundan (ETF) daha fazla olduğunu belirtti.

Geçen ay şirket, GBTC’yi bir ETF’ye dönüştürme planlarını duyurdu. ProShares’in Bitcoin Vadeli İşlemleri ürününün aksine şirket, kripto varlığının mevcut fiyatını takip edecek bir Bitcoin spot ETF için ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’na (SEC) başvurdu.

Şirket, 2016 yılında GBTC’yi ETF’ye dönüştürmek için başvurdu ve aylar sonra düzenleyici ortamın böyle bir ürün için hazır olmadığı endişesiyle başvuruyu geri çekti.