Kripto CEO’ları ve ABD Temsilciler Meclisi Bir Araya Geldi

Kripto CEO’ları ve ABD Temsilciler Meclisi Bir Araya Geldi

ABD’de Temsilciler Meclisi ve Kripto Şirketlerinden Bazılarının CEO’ları arasında Kriptonun Geleceği Konuşuluyor

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki büyük kripto şirketlerinin bazı CEO’larından bazılarının, milletvekillerini kripto için net bir düzenleyici çerçeve sağlamaya çağırarak birleşik bir cephe oluşturduğunu duydu.

Bugün Dijital Varlıklar ve Finansın Geleceği, ABD’de Finansal İnovasyonun Zorluklarını ve Faydalarını Anlamak üzerine bir konuşma yapan Circle CEO’su Jeremy Allaire, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Bitfury CEO’su Brian Brooks, Paxos CEO’su Chad Cascarilla, Stellar Development Foundation CEO’su Denelle Dixon, Coinbase Inc.’in CEO’su ve Coinbase Global’in CFO’su Alesia Haas, ABD’li milletvekillerine şirketlerinin hem stablecoin ihraççıları hem de dijital varlık borsaları olarak karşılaştığı zorlukları anlattı.

Duruşmadan önce yayınlanan yazılı bir bildiride Allaire, Circle’ın Kongre’nin stabilcoin ihraççılarının “ulusal lisanslama ve Federal denetimi” çabalarını desteklediğini ve birçoğunun artık “görmezden gelinemeyecek kadar büyük” olduğunu söyledi. Cascarilla, ABD finansal sistemini ortaya çıkan dijital ekonomiyi idare etmek için “yetersiz” olarak nitelendirerek bu duyguyu yansıtıyor gibi görünüyordu, ancak blok zinciri teknolojisi olası bir çözüm sunabilir:

Paxos CEO’su, “Blockchain tabanlı bir finansal mimari, işlemleri aynı gün içinde halledebilir, karşı taraf riskini azaltabilir ve maliyetli merkezi takas odasını ortadan kaldırabilir” dedi. “Bu, piyasa katılımcılarının ve düzenleyicilerin uzlaştırma ve marj eksikliklerini gerçek zamanlı olarak izlemesini ve düzeltmesini sağlayacaktır. Ticaret uzlaşma döngüsünü kısaltmanın SEC için yüksek bir öncelik olması gerektiği konusunda hemfikiriz ve bunu mümkün kılmak için agresif bir şekilde çalışıyoruz.”

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: OpenSea Halka Arz Söylentilerini Yanlış Anlaşılmaya Dayandırdı

Brooks, Fidelity’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa’nın yokluğunda Kanada’da bir Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu başlatması gibi, diğer ülkelerde daha düzenleyici dostu bir ortam bulan dijital varlık alanına dahil olan şirketlerin örneklerinin zaten olduğunu da sözlerine ekledi. Komisyon bunların bir tanesini onaylıyor.

Brooks, “Kripto yeteneğinin artık orijinal ticari internetin doğum yeri olan Silikon Vadisi’nde yoğunlaşmamasının bir nedeni var” dedi. “Elbette, bazı yetenekler Silikon Vadisi’nden Miami’ye taşındı; ancak şaşırtıcı sayıda yetenekli kurucu Portekiz, Dubai, Abu Dabi, Singapur ve hiç de düzenlemeye tabi olmayan ancak daha olumlu bir duruşa sahip olan diğer yargı bölgelerine gitti.”

Kripto CEO’larının paneline hitap eden kongre üyesi Patrick McHenry, kripto alanındaki teknolojinin “zaten düzenlenmiş” olduğunu savundu; ancak mevcut herhangi bir çerçevenin “hantal” ve “güncel olmayabileceğini” kabul etti. Kuzey Carolina temsilcisine göre, diğer komite üyeleri arasındaki anlayış eksikliği, kripto ve blok zincirini aşırı düzenleme riskini taşıyabilir:

“Yolun makul kurallarına ihtiyacımız var, bunu biliyoruz. Anlamaya çalışmak yerine bilinmeyenin korkusuyla düzenleme yapmak için kanun yapıcıların ani tepkilerine ihtiyacımız yok. Ve anlamadan önce düzenleme hareketindeki bilinmeyenin bu korkusu, yalnızca Amerikan yaratıcılığını boğacak ve bizi rekabette dezavantajlı duruma sokacaktır.”