HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Borsası V Global’deki Yöneticiler 1,9 Milyar Dolarlık Dolandırıcılık İddiasıyla Tutuklandı

Son zamanlarda kripto para endüstrisinde yaşanan dolandırıcılık vakaları artmaya başladı. Bu konuda gündeme gelen son şirket ise V Global oldu.

Yerel basında çıkan haberlere göre , Güney Koreli kripto para borsası V Global’in dört yöneticisi, dolandırıcılık iddiasıyla tutuklandı. 

Ortaya atılan iddialara göre borsanın 52.000 kurbanı bulunuyor. Bunun yanında 1,9 milyar ABD dolarından fazla kümülatif zararı içerdiği söyleniyor.

V Global’in %300 getiri vaat ederek yatırımcıları çektiği belirtildi. Platform, yeni üyelerin, 18 milyon Won’luk garantili bir getiri ile ilk mevduatlarında 6 milyon Kore wonu (yaklaşık 5.300 ABD Doları) ile hesap oluşturmasını gerektiriyordu. 

Borsanın ek olarak, bir ponzi şemasına benzer şekilde, başka bir yatırımcıyı başarılı bir şekilde yönlendirmeleri halinde kullanıcılara 1,2 milyon won komisyon sözü verdiği de ifade edildi.

Söz verildiği gibi kullanıcılara bir miktar para verildi, ancak polis bu fonların aslında yeni kullanıcıların mevduatlarından alındığını fark etti.

Yatırımcılar davanın daha fazla kurbanı olduğunu ve yüksek miktarlarda para içerdiğini iddia ediyor. Polis, borsanın 70 çalışanı hakkında soruşturma başlattı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu