HaberlerKripto Para Haberleri

Güney Kore Kripto Borsası Bithumb, Çalışanlarının Bitcoin Ticareti Yapmasını Yasakladı

Ticaret hacmi açısından Güney Kore'nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Bithumb, çalışanlarının bitcoin ticareti yapmasının yasaklandığını duyurdu.

Güney Kore Kripto Borsası Bithumb‘ın CEO’su kararı, “işlem şeffaflığını” geliştirmeye odaklanan bir Bithumb bülteninde yeni kararı açıkladı.

Bithumb, Çalışanların Bitcoin Alım Satımını Yasaklıyor

Kripto para ticaret platformu Bithumb, çalışanların artık borsadan yararlanmalarının kısıtlandığını açıkladı . Bu, Bithumb çalışanlarının artık Güney Kore kripto para borsasında dahili bir hesap alamayacağı anlamına geliyor.

Bithumb’un CEO‘su haber bülteninde, kısıtlamada işlem şeffaflığına odaklanıldığını söyledi. Ek olarak şeffaf işleyişin sağlanması için açıklanmayan bilgilerin sızdırılması, haksız ticaret uygulamalarına ve piyasa fiyatı manipülasyonuna katılmak da kesinlikle yasak.

[affiliate_news2 id=”3486″]

Güney Kore’nin popüler kripto para borsası ek olarak, Uluslararası Standart Uyumluluk Yönetim Sistemi sertifikasını almak için eğitimler sağlayarak sürekli olarak iç kontrolü güçlendiriyor.

Yapılan duyuruya göre, Bithumb çalışanları geçen ay işlemlerden çekildi ve ticaret platformundan yararlanmayı bıraktı.

Şirket CEO‘su “Bu aydan itibaren, sürekli öz denetim ve iç raporlama sistemi operasyonları ile çalışanların düzenlemelere uyup uymadığını sıkı bir şekilde yöneteceğiz.” ifadelerini kullandı.

Çalışanlara uygulanan yasak, Güney Koreli finansal düzenleyiciler ile 20 dijital para birimi borsası arasındaki son kapalı toplantının ardından geldi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu